مقاله

اتو بخار و کارایی آن در خانه و صنعت

اتوبخار

اتو بخار:

هنوز که هنوز است اتوهای ذغالی به یاد بسیاری از افراد می باشد. بسیاری از افراد امروزه دیگر از این اتوها به عنوان یک دکوری تاریخی استفاده می کنند. رفته رفته شکل اتوهای لباس متفاوت شد. بسیاری از افراد یاد می آورند که بعضی از اتو ها برقی که در چندین سال پیش به وجود آمدند، چگونه کارایی داشتند. استفاده از این اتوها کمی سخت بود. شما باید یک اسپری و یک کاسه آب جلوی دست خود داشتید و هر چند دقیقه یکبار این لباس را اسپری و یا با مشت خود آب بر روی آن می ریختند.خوب مسلما این کار نه تنها برای افرادی که در زمینه تهیه و تولید لباس فعالیت داشتند، بلکه برای خانه داران نیز سخت بود. اما امروزه دیگر این گونه نیست. لباس ها به وسیله اتوهای مجهز و پیشرفته صاف و یک دست می شوند. اتو بخار یکی از بهترین دستگاه های صاف کردن لباس و مرتب کردن آن می باشد. این اتوها نمونه های مختلفی را دارند. بعضی از آن ها به شکل خانگی و بعضی از آنها به صورت صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

لذا ما در این متن قصد داریم تا به بررسی انواع اتو بخار و کارایی که دارند بپردازیم. چنانچه قصد دارید نسبت به خرید یکی از انواع اتوهای بخار اقدام نمایید با این بخش از سوئینگ مپ تا پایان همراه باشید.

کارایی اتو در صنعت

همانطور که در بالا گفته شد، اتوی بخار کارایی فراوانی در امروزه روز دارد. لذا یکی از کارایی های آن در صنعت می باشد. شاید بتوان گفت مهمترین کارایی که این دستگاه ها دارند، در همین کارهای صنعتی می باشد. تصور کنید که برای اتو تعداد مختلفی از لباس ها، دستگاه های کوچک را استفاده کنیم. مطمئنا این روش روش اشتباهی است. لذا زمان بیش از حدی از شما می ‌گیرد. اما اتو های صنعتی که به سیستم بخار مجهز هستند، می‌ توانند کارایی بالایی را در این زمینه به شما ارائه دهد. به طور مثال اتوهای بخار پرسی که در بازار می باشد، بیشتر برای محیط های صنعتی مانند کارخانجات و یا خشکشویی ها مورد استفاده است.

دلیل استفاده از این اتوهای پرسی سرعت عمل بالا و کیفیت کاری مناسب می باشد. به طور مثال اتوی پرسی دومنا که در سایت موجود می باشد یک اتوی پرسی صنعتی است. لذا شما می توانید این دستگاه را حتی در خانه خود مورد استفاده قرار دهید. اما شما در محیط کارگاه خیاطی نیز می توانید از اتوهای بخار مخزن دار استفاده کنید. نمونه ‌های آن در سایت موجود است که می‌توان از آن ها به اتوی مخزن دار چهار و نیم لیتری دومنا اشاره کرد.

همچنین اتوی یک لیتری سیلتر در محیط های کارگاهی استفاده می‌ شود و یکی از پرفروش ترین ها می باشد. در هر صورت توصیه ما به کارخانه های صنعتی و کارگاهی، استفاده از انواع اتوهای بخار مناسب می باشد. لذا این اتو ها کارایی بالا و کیفیت مناسب را به شما در این محیط ها ارائه خواهند داد.

اتو بخار

اتو بخار

کارایی اتو در خانه ها

اما اتوی بخار تنها در محیط ‌های صنعتی کاربرد ندارد. امروز اتوهای بخار کوچک نیز وجود دارند که در محیط خانه مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال یکی از محصولاتی که در سایت ما موجود است یعنی اتوی بخار مورفی ریچاردز می تواند کارایی بالایی را در خانه به شما ارائه دهد.

تصور کنید که برای یک مراسم دعوت شده اید. لذا در فاصله ۱۰ دقیقه مانده به رفتن، می‌فهمید که شلوار شما خط اتوی مناسبی ندارد. در این شرایط نه دسترسی به خشکشویی دارید و نه می توان روش دیگری را مورد استفاده قرار داد. اما زمانی که یک اتوی بخار در خانه شما وجود داشته باشد، در ۵ دقیقه شما می‌ توانید این خط اتو را اصلاح نمایید.

پس می بینید که برای خانه‌ های ما نیز استفاده از اتوهای بخار کوچک می تواند کاربرد بالایی داشته باشد. حتماً نباید لباس ها را به خشکشویی بسپارید و یا از دستگاه های پرسی استفاده نمایید. یک اتوی بخار کوچک نیز می‌ تواند کار ما را راه بیندازد. توجه داشته باشید این اتوهای بخار برند های متفاوتی را دارند. توصیه ما به افراد این است که برای خرید یک اتوی بخار سعی کنند که علاوه بر قیمت و کیفیت، کارایی آن را در نظر بگیرند.

اتو بخار

اتو بخار

نحوه استفاده صحیح از اتو بخار

خوب شاید کار با اتو های صنعتی و خانگی برای بسیاری از افراد جای سوال داشته باشد. ما کار با هر دوی آن ها برای شما را عنوان خواهیم کرد. توجه کنید که بعضی از اتوهای بخار دارای مخزن جداگانه می باشند و بعضی ها دارای مخزن سر خود هستند. عموماً اتوهای مخزن سرخود اتو های خانگی شناخته می شوند. زمانی که آب این مخازن را پر کردید، حالا باید نسبت به اتو اقدام نمایید.

در ابتدا برچسب روی پوشاک را بخوانید. این موضوع بیشتر برای افراد مبتدی می باشد. لذا درجه میزان گرمایش برای اتو با خواندن اتیکت لباس مشخص می‌ شود. سپس درجه اتو خود را بر روی آن میزان قرار دهید و سعی کنید اگر در محیط های خانه از این دستگاه استفاده می کنید، حتماً از تخته اتو و یا یک بالش سفت بر زیر لباس خود بهره ببرید.

توجه داشته باشید که پس از پایان کار باید آن را بر روی پاشنه قرار دهید. لذا دیده شده که در بسیاری از خانه‌ها به دلیل غلط استفاده کردن آتش سوزی و یا سوختگی هایی بر روی فرش و لباس صورت گرفته. اما این روش ها معمولاً برای افراد با کارایی خانگی می باشد.

کسانی که در محیط‌های صنعتی از این دستگاه استفاده می ‌کنند، باید روش‌ های دیگری را در نظر داشته باشند. لذا همیشه سطح مخزن آب را چک نمایید. اگر میزان آب آن به صفر برسد ممکن است که مخزن شما دچار مشکل شود. در کل با توجه به این دستگاه ها کار با اتو بخار آنچنان سخت نمی باشد. پس بهتر است که با رعایت قوانین از به وجود آمدن مشکلات برای لباس، خانه یا کارگاه جلوگیری نمایید.

اتو بخار

اتو بخار

خرید اتو بخار

خوب حالا باید به سراغ چگونگی خرید اتوی بخار برویم و نکاتی که مربوط به آن می باشد را بررسی کنید. سعی کنید در زمان خرید با توجه به نوع اتو بخاری که قصد خرید آن را دارید باید به برند و قیمت آن توجه نمایید. اما قیمت را در آخرین فاکتور برای خرید قرار دهید. لذا فاکتور قیمت یک عامل بازدارنده برای خرید کالای با کیفیت می باشد.

نمونه های مختلفی از یک اتو بخار صنعتی و خانگی وجود دارد. به طور مثال از اتوهایی که در سایت وجود دارد، می توان به اتوهای پرس و دستی اشاره کرد. لذا اتوی پرس دومنا و ژانومه از اتوهای با کیفیت در اتوهای بخار پرس می باشند. اما اتوی دستی که در سایت ما وجود دارد اتوی مورفی ریچاردز است که در بالا به آن اشاره کردیم.

توجه داشته باشید که در زمان خرید یک سری از پارامترها را باید در نظر بگیرید. کارگاه‌های صنعتی باید به حجم مخزن اتو توجه داشته باشند. معمولاً مخازن سه و نیم، چهار و نیم، پنج و هفتو نیم لیتری برای کارگاه های صنعتی مورد توجه می باشد. این کارگاه ها می توانند با توجه به میزان کارایی خود یکی از این حجم ها را خریداری نمایند. اما افرادی که برای مصرف خانگی از آن ها استفاده می کنند، باید به مواردی چون میزان بخار، میزان گرمایش و سطح آهنی که دارد توجه ویژه داشته باشند. شما می توانید برای خرید انواع اتو های بخار با مراجعه به قسمت محصولات سوئینگ مپ نسبت به خرید خود اقدام نمایید.

منبع:

https://homeguides.sfgate.com/properly-use-steam-iron-21416.html

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *