مقاله

میز مکش اتو چیست و چه کاربردی دارد

میز مکش

میز مکش اتو :

زمانی بود که تجهیزات در هر شغل و کاری بسیار کم بود. در همین شغل خیاطی کمترین تجهیزات برای تولید انواع لباس ها موجود بود. تجهیزات و لوازم مرتبط با خیاطی امروزه تغییرات گسترده ای داشته اند. این تجهیزات نمونه های مختلفی را در بازار دارند. یک سری از دستگاه های جدید به این صنعت اضافه و یک سری جایگزین شده اند. لذا در صنعت خیاطی علاوه بر دستگاه ‌های مرتبط با برش و دوخت، دستگاه ‌های دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از این دستگاه ها می توان به وسایل مرتبط با اتو را نام برد. شاید ساده ترین نوع این وسایل میزهای اتو خانگی باشد که البته نمونه های صنعتی هم دارد.به طور مثال میز مکش اتو به عنوان یکی از بهترین دستگاه های مرتبط با خیاطی محسوب می ‌شود.

این دستگاه ‌ها می‌ توانند زمان مرتبط به اتو انواع لباس های تولید شده را کاهش دهند. لذا در محیط های صنعتی به طور کلی از این دستگاه ها استفاده می شود. گفتنی است این دستگاه ها علاوه بر محیط های صنعتی در دیگر محیط ها مانند خشکشویی ها مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت های مختلفی به تولید انواع این دستگاه ها اقدام می ‌کنند. این نوع از دستگاه ها برای انواع پارچه ها کاربرد دارد.

بسیاری از افراد دوست دارند که بدانند میز مکش اتو چیست و چه کاربردی را دارد؟

لذا ما در این مطلب قصد داریم تا نکات مرتبط با آن را مورد بررسی قرار دهیم و افراد را در این زمینه راهنمایی نماییم. چنانچه قصد خرید انواع میز مکش اتو را دارید با ما تا پایان همراه باشید.

آیا با کاربرد میز مکش اتو آشنایی دارید؟

شاید تا به حال کسی اسم میز مکش به گوشش نخورده باشد. البته ما این حق را به شما می دهیم که به میز مکش برای خانه های خود نیاز نداشته باشید. لذا این دستگاه ها بیشتر در مراکز صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. اما بگذارید برای افراد عامی کمی روشن سازی کنیم و ببینیم که میز مکش چیست. چه کاربردی دارد و چگونه می ‌توان با آن کار کرد.

در واقع می ‌توان گفت که این میزهای مکش با استفاده از فن مکش بخار، برای اتو انواع لباس ها به کار می رود. این دستگاه ها با استفاده از یک مکنده لباس مورد نظر را به اندازه کافی می کشد، تا بتوان آن را به راحتی اتو کرد. سیستم های استفاده شده در این دستگاه آنچنان سیستم خاصی نمی‌ باشد و اتو های استفاده شده در آن به مانند اتوهای معمولی است. اما سیستم مکش، سیستمی است که در هر جایی نمی توان آن را دید. این میزها برای انواع البسه حریری، ساتن، پشمی و... مورد استفاده قرار می گیرد.

در کارگاه های تولیدی و یا کارخانجات بزرگ صنعتی از این میزها استفاده می شود. این نوع از میزها به دو شکل طراحی و به بازار ارائه می‌ شوند. شکل قایقی و مستطیلی از شکل های این دستگاه می باشد.

لازم به ذکر است که این میزها ارتفاع ثابتی دارند و نمی توان آن ها را با توجه به نیاز خود تنظیم کرد. لذا در ادامه دو نوع اصلی آن را مورد بررسی قرار داده و افراد را در این راستا راهنمایی خواهیم کرد.

میز مکش

میز مکش مستطیلی

انواع میز مکش

همانطور که گفته شد میز مکش اتو، دو نمونه دارد. یکی از نمونه‌ های آن قایقی بوده و یکی دیگر نمونه مستطیلی می باشد. هر کدام از این ها در صنعت کارایی خاص خود را دارد. به طور مثال از نمونه های قایقی بیشتر برای لباس های زنانه استفاده می‌ کنند و میزهای مستطیلی برای لباس های مردانه کاربرد دارد. در ادامه این دو نمونه را جز به جز برای شما معرفی و ویژگی های هر کدام از آن ها را به شما ارائه خواهیم داد.

میز مکش مستطیلی

یکی از نمونه های میز مکش اتو، میز مکش مستطیلی است. این میز مکش نسبت به نمونه قایقی وسعت بیشتری را به خود اختصاص می دهد. لذا این میز مکش اتو به دلیل وسعت نسبتاً بالایی که دارد، شما می توانید پارچه های مختلف و نسبتاً بزرگی را اتو نمایید.

به طور مثال شما انواع پرده ها را می توانید بر روی این میز در کارگاه خود اتو کنید. این میز دارای مکنده های بسیار پر قدرت است. لذا یکی از مشکلاتی که افراد همواره با دستگاه‌ های اتو داشتند به جا ماندن رطوبت روی پارچه است. این میز مشکلات حاصل از جا ماندن رطوبت بر روی پارچه را از بین برده است. از لحاظ فنی اگر بخواهیم این میز را مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت که دارای یک موتور حلزونی پرقدرت است. میز مستطیلی صدای بسیار کمی دارد و افراد به راحتی می‌ توانند از آن در محیط های صنعتی و کارگاهی کوچک بهره ببرند.

میز مکش

میز مستطیلی

میز مکش قایقی

یکی دیگر از انواع میزهای مکش، میز مکش قایقی است. میز مکش اتو قایقی به دلیل شکلی که دارد به این نام شناخته می شود. این نوع از میز بیشتر برای کارهای ظریف مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال برای اتو کردن یک لباس می ‌توان از آن استفاده کرد. مکنده نسبتاً قوی در این دستگاه تعبیه شده. این مکنده ها باعث می شود که به سرعت بخار به وجود آمده از بین برود. لذا این نوع از دستگاه زمان آنچنانی برای آماده سازی ندارد. شما تنها ۱۰ دقیقه باید با آن زمان بدهید.

معمولاً ولتاژ این دستگاه ها ۳۸۰ ولت است. شما باید از برق ۳۸۰ ولت برای آن استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این دستگاه ‌ها در کارگاه‌ های کوچک مورد استفاده بیشتری را دارند. البته این دستگاه در کارگاه های صنعتی بزرگ نیز می ‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. اما به دلیل حجم کمی که می گیرد برای کارگاه های کوچک مناسب تر می باشد.

میز مکش

میز قایقی

کاربرد میزهای مکش در صنعت

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید این است که میز مکش اتو در کارگاه های صنعتی چه کاربردهایی دارد؟

در این مورد می توان گفت که این میزها در تسریع کار کارمندان می تواند کارایی بالایی را داشته باشد. لذا شاید میزهای مکش تنها در صنعت مورد استفاده قرار نگیرد. اما بیشترین کارایی آن ها در این بخش است. به طور مثال استفاده از یک میز اتو کوچک چوبی در خانه ها برای اتو افراد کفایت می ‌کند. اما این میزها در محیط های صنعتی کاربرد آنچنانی ندارند. لذا ممکن است در یک محیط صنعتی چندین میز مکش اتو مورد استفاده قرار بگیرد.

این میزها در کارگاه های صنعتی کوچک نیز مورد استفاده می باشد. حتی خیاطی های کوچک که به تعمیرات انواع لباس و دوخت لباس های مختلف می پردازند، می ‌توانند از این میزها استفاده نمایند. استفاده از این تجهیزات باعث بالا رفتن راندمان کار می شود. به طور مثال یک اتوکار در محیط صنعتی ممکن است بدون داشتن این تجهیزات زمان تقریبی ۵ دقیقه ای را برای اتو کردن یک لباس یا هر چیز دیگری بگذرد. اما با استفاده از این میزهای مکش این زمان تقریبی به ۲ الی ۳ دقیقه می رسد. این موضوع می تواند در راندمان کار تاثیرگذار باشد.

میز مکش

میز مکش

محصولات شرکت ما

‌ سوینگ مپ در راستای ارائه انواع تجهیزات خیاطی، این نوع از میزها را به افراد ارائه می دهد. لذا شما می توانید برای خرید دو نمونه میز مکش اتو گفته شده، به دسته بندی محصولات و آیکون میز مکش، مراجعه کرده و نسبت به خرید اقدام نمایید. گفتنی است شرکت ما با نام تجاری سوئینگ مپ به ارائه این دو دستگاه اقدام می‌ کند. چنانچه قصد خرید انواع این کالاها را با قیمت مناسب دارید می توانید از محصولات ما استفاده کنید. در پایان باید گفت که این دستگاه ها در کنار سایر دستگاه های خیاطی می تواند کیفیت بالایی را در امور تولید انواع البسه به شما ارائه دهد. از این که تا پایان این متن با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *