مقاله

چرخ خیاطی میان دوز و کارایی آن در خیاطی

چرخ خیاطی میان دوز

چرخ خیاطی میان دوز:

چرخ های خیاطی امروزه کار بسیاری از افراد را راحت کرده است. گذشت آن زمانی که به وسیله چرخ خیاطی های دستی مجبور بودیم ساعت ها دست خود را خسته کنیم و یک لباس را بدوزیم. امروزه دستگاه های خیاطی در انواع و نمونه های مختلف در بازار رواج پیدا کرده‌ اند. چرخ های خیاطی نمونه های متفاوتی را دارند. از این چرخ خیاطی ها برای کارهای ظریف و ضخیم می توان استفاده کرد.

اما به جد کدام یک از چرخ های خیاطی که در بازار موجود است بهتر می باشد. در این مورد واژه بهترین کلمه ‌ای غیر معقول به نظر می رسد. هر کدام از انواع چرخ خیاطی ها کارایی خاص خود را دارند و یک دوخت متفاوت به افراد ارائه می دهند. لذا ما در این متن سعی داریم تا به بررسی یکی از آن ها بپردازیم. یکی از چرخ خیاطی هایی که می توان کارایی مناسبی به شما ارائه دهد چرخ خیاطی میان دوز می باشد. چرخ خیاطی میان دوز از نمونه چرخ های مناسب در صنعت خیاطی است. لذا ما در ادامه قصد بررسی عمقی از این چرخ خیاطی را داریم. چنانچه برای کارگاه صنعتی خود قصد خرید یکی از انواع چرخ خیاطی میان دوز را دارید با ما تا پایان همراه باشید.

چرخ خیاطی میان دوز

یکی از چرخ های خیاطی که جهت دوخت های تمیز و نسبتاً حرفه ای به کار می رود، چرخ خیاطی میان دوز است. این نوع از چرخ خیاطی ها بیشتر در محیط های صنعتی و خیاط خانه ها مورد استفاده می باشد. معمولا این چرخ خیاطی به دلیل نوع طراحی که دارد وزن نسبتاً بالایی را دارا می باشد. در این چرخ خیاطی ها از موتور های قوی به کار گرفته شده است. لذا سرعت انواع این موتور ها به گونه ای است که شما به راحتی می توانید لباس های خود را با سرعت دوخت و دوز نمایید. سوال می شود که این نوع از چرخ خیاطی برای چه نوع دوخت هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

در این مورد می توان گفت این نوع دوخت ها برای دوختن میانه پارچه کاربرد مطلوبی دارد. در اصطلاح خیاطان از این چرخ خیاطی ها به عنوان چرخ های تمیز دوز نام می برند. سوال می شود به چه دلیلی از این نام برای آن استفاده می شود؟

در این مورد می توان به نوع دوخت آن اشاره کرد. با توجه به اینکه دوخت آن بسیار مرتب می باشد به چرخ خیاطی تمیز دوز یا میان دوز معروف است. گفتنی است با این چرخ خیاطی افراد می توانند ظاهری آراسته و زیبا به لباس خود ببخشند. این نوع از چرخ خیاطی ها امروزه در صنعت یکی از بخش‌ های مهم دستگاه ها ‌می باشند.

حال بیایید تا با نمونه های مختلف این چرخ خیاطی آشنا شویم.

چرخ میان دوز

چرخ میان دوز

این چرخ خیاطی چند نمونه دارد؟

در واقع می‌ توان گفت که چرخ خیاطی میان دوز حالت ساده‌ای ندارد. مقصود از این جمله این است که شما نباید تصور کنید که فقط یک نوع چرخ میاندوز داریم. در صنعت خیاطی نمونه این چرخ های اتوماتیک مختلف است. به طور مثال یکی از انواع چرخ خیاطی های میان دوز، چرخ میان دوز بازویی می باشد. معمولا از این چرخ خیاطی ها برای دوخت پارچه های تریکو استفاده می کنند.

از دیگر چرخ خیاطی هایی که به عنوان میان دوز شناخته می شوند، چرخ خیاطی میاندوز موتور را می توان نام برد. شما می توانید از این چرخ خیاطی برای دوخت شلوارهای پارچه ای، لباس های بچگانه، ورزشی، کت و شلوار و بسیاری از لباس های دیگر استفاده کنید. می ‌بینید که این نوع بسیار مناسب است و در انواع خیاطی ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

اما چرخ میاندوز اتوماتیک از دیگر چرخ هایی می باشد که شما می توانید در دوخت استفاده کنید. لذا برای دوخت لباس های نسبتاً ضخیم مانند لباس های ورزشی و پارچه های تریکو از آن استفاده می شود. این نوع از چرخ خیاطی معمولاً با توجه به اتوماتیک بودن کارایی بسیاری در صنعت دارد.

از دیگر نمونه ‌های این چرخ خیاطی می ‌توان به چرخ میان دوز تیغ چپ و راست اشاره کرد. این دو به ترتیب برای دوخت پایین دامن و دوخت هایی که برای کش شورت ها صورت می گیرد، استفاده می شود. لازم به ذکر است که نمونه های متفاوتی از این دستگاه ها توسط برندهای مختلف طراحی و به بازار ارائه شده است. یکی از برندهایی که می ‌توان در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشد برند زوجی است. زوجی می تواند شما را در ارائه انواع این دستگاه ها و نمونه های مختلف آن شگفت زده کند.

چرخ میان دوز

چرخ میان دوز

برای چه نوع خیاطی می توان از آن استفاده کرد

سوالی که برای بسیاری از افراد مهم است، این می باشد که از این چرخ خیاطی در چه کارهایی می توان استفاده کرد. گفته شد که معمولاً برای دوخت های وسط پارچه استفاده می شود. معمولا در خیاطی زمانی که پارچه های کشی یا تریکو را می ‌خواهیم دوخت بزنیم از این دستگاه استفاده می ‌کنیم.

توجه کنید که شما می ‌توانید دوخت های حرفه ای را با این دستگاه ارائه دهید. چرخ خیاطی میان دوز یک دستگاه تک کار بوده و به صورت تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد. خیاطی هایی که قرار است در منزل صورت بگیرد را نمی توان با این دستگاه انجام داد. البته نه اینکه نمی ‌توان انجام داد. نتوانستن از آن جهت که افراد معمولاً مبتدی هستند و این دستگاه از لحاظ کاری و اقتصادی توجیه مناسبی ندارد.

گفتنی است با توجه به کارایی آن بیشتر یک دستگاه صنعتی محسوب می ‌شود. لذا از آن در خیاطی های صنعتی استفاده می کنند. در کل می‌ توان گفت که کاربرد این دستگاه در صنعت خیاطی بسیار نمایان است. شما می توانید انواع لباس ها را که نیاز به دوخت میانی دارند، با این دستگاه انجام دهید.

چرخ میان دوز

چرخ میان دوز

قیمت چرخ خیاطی میان دوز در برابر کارایی آن

این قیمت برای افرادی که قصد دارند از آن به صورت خانگی استفاده کنند، مناسب نیست. اما برای شرکت های تولید لباس و کارگاه‌های صنعتی مطمئناً در برابر کارایی که دارد، قیمت مناسبی را خواهد داشت. لذا کارایی دستگاه بر روی قیمت آن تاثیر گذار است. با توجه به اینکه امروزه برندهای مختلفی در این زمینه فعالیت می ‌کنند قیمت های متفاوتی از آن ها موجود است. به طور مثال برند زوجی یکی از برندهای محبوب در ارائه این دستگاه می باشد. از دیگر نمونه ها می ‌توان به برند معروف جک اشاره کرد. برند روبن نیز از برندهای جدید بازار است. در کل با توجه به کارایی که این دستگاه‌ها در صنعت دارند، قیمت آن ها برای خریداران مناسب می باشد.

چرخ خیاطی میان دوز

چرخ خیاطی میان دوز روبن

بحث پایانی

در پایان باید گفت که سوئینگ مپ در ارائه انواع چرخ خیاطی میاندوز می ‌تواند شما را همراهی نماید. لذا برند های متفاوتی در این شرکت موجود است. از مهمترین برندهای که در این زمینه فعالیت می‌ کنند، می ‌توان به برند زوجی و جکی اشاره کرد. توصیه ما به کاربران این است که زوجی را مورد توجه قرار دهند. چرخ خیاطی های تولید شده توسط این برند کارایی بسیار مناسب و در عین حال قیمت به صرفه ای را به شما ارائه خواهد داد. از اینکه تا این قسمت از متن با ما همراه بودید بسیار سپاسگزاریم.

 

نوشته های مرتبط

4 نظر در “چرخ خیاطی میان دوز و کارایی آن در خیاطی

 1. الی میراحمدی گفت:

  این همه توصیحات تئوری ب چ دردی میخوره.. یه فیلم کوتاه و چنتا عکس از نمونه دوخت بزارید مفیدتر نیست؟ و اینکه بگید این دوخت براب کدوم قسمتهای لباس انجام میشه

  1. sewingmap_admin گفت:

   سلام دوست عزیز، خوشحالیم که با ما همراه هستین. مرسی از پیشنهادتون .به پیج اینستاگراممون مراجعه کنید هرروز پست های متنوعی در رابطه با محصولات میتونید مشاهده کنید

 2. پروانه گفت:

  من که استفاده کردم از همین توضیحات کلی مطلب یاد گرفتم بسیار خوب بود

  1. sewingmap_admin گفت:

   باعث اقتخاره که با سوئیگ مپ همراه هستین

دیدگاهتان را بنویسید