مقاله

چرخ خیاطی گلدوزی و کارایی بی نظیر آن

چرخ خیاطی گلدوزی

چرخ خیاطی گلدوزی:

خیاطی را می‌توان یک هنر دانست. هنری شیرین که با استفاده از دستگاه‌های مختلف آسان و روان شده است. هنری که اگر خوب انجام شود قیمتی است. هنری که امروزه نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده. هنری که همواره درآمدزا بوده و می‌ توان به عنوان یک منبع اقتصادی به آن نگاه کرد. شاید بتوان گلدوزی را به عنوان یک هنر دانست. گلدوزی یکی از شیوه های طراحی  روی پارچه می باشد. لذا دستگاه های متفاوتی در این زمینه وجود دارند و افراد نسبت به استفاده از آن ها اقدام می کنند.

چرخ خیاطی گلدوزی یکی از این دستگاه ‌ها است. بسیاری از افراد دوست دارند تا اطلاعات کافی و جامع را در مورد چرخ خیاطی گلدوزی به دست آورند. لذا ما در این مطلب قصد داریم تا این اطلاعات را به آنها ارائه دهیم. اطلاعاتی که می‌ تواند در خرید چرخ خیاطی گلدوزی کمک‌ کننده باشد. در هر حالت ما در ادامه متن نکاتی در مورد چرخ خیاطی مذکور و نکاتی که باید برای خرید آن توجه شوند را عنوان خواهیم کرد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

چرخ خیاطی گلدوزی چیست

چرخ خیاطی گلدوزی می تواند زیبایی و جلوه ای منحصر به فردی را به پارچه ها اضافه کند. برخی از چرخ خیاطی های گلدوزی هستند که تنها گلدوزی را به شما ارائه می دهند. این چرخ ها نمونه های مختلف و برند های متفاوتی را دارند. بعضی دیگر نیز هستند که علاوه بر دیگر امکانات خیاطی، گلدوزی را نیز به شما ارائه می دهند. قیمت این چرخ خیاطی ها با توجه به امکاناتی که دارند متفاوت است.

چرخ های خیاطی که برای گلدوزی استفاده می شود، هم کاربرد خانگی دارد و هم کاربرد صنعتی. کاربرد خانگی آن برای هنرمندانی که در خانه به کار با آن می پردازند، مهم تر می باشد. البته خوب است که بدانید چرخ ‌خیاطی های منحصر به فرد، دارای برنامه های از پیش تعیین شده است. لذا شما می توانید با توجه به قسمت کامپیوتری که برای این چرخ خیاطی ها در نظر گرفته شده طرح را اعمال نمایید.

لذا این چرخ خیاطی ها دقیقاً طرح شما را بر روی پارچه اجرا می نمایند. پس می بینید که کارایی این چرخ خیاطی ها بسیار مهم و پیچیده می باشد. جالب است که بدانید دقت این چرخ خیاطی ها بسیار بالا است. همین موضوع سبب می‌ شود تا افراد به راحتی بتوانند نسبت به تولید آثار زیبا اقدام نمایند. شما می توانید چندین نخ با رنگ های مختلف را در این چرخ خیاطی ها قرار دهید. لذا تعداد دوک هایی که این چرخ خیاطی ها می‌گیرند بر اساس نوع کارایی که برای آنها طراحی شده و برندی که دارند متفاوت است.

چرخ خیاطی گلدوزی

چرخ خیاطی

تفاوت بین چرخ خیاطی و دستگاه گلدوزی

اگر تازه کار می باشید مطمعناً به دنبال تفاوت بین چرخ خیاطی و دستگاه گلدوزی هستید. در ابتدا باید گفت که این دو چرخ خیاطی شباهت های زیادی دارند. اما تفاوت اصلی آنها در نوع دوختی است که ارائه می دهد. لذا چرخ خیاطی گلدوزی امکان دوخت پراکنده و متفاوت را ارائه می‌ دهد. این در حالتی است که چرخ خیاطی ساده امکان دوخت منظم و یک راستا را به کاربر ارائه می‌ دهد.

چرخ خیاطی روشی برای چسباندن دو پارچه به یکدیگر است. در حالتی که گلدوزی طراحی بر روی پارچه و به اصطلاح نقاشی با نخ را به کاربر ارائه می‌دهد. بله درست شنیدید گلدوزی از نظر ما یک نقاشی بر روی پارچه می باشد که به صورت برجسته و با نخ صورت می ‌گیرد. از نظر ما سه نوع دوخت وجود دارد. دوخت مستقیم، دوخت زیگزاگ و دوخت های فرمی. در واقع دوخت فرم دار توسط گلدوزی ها ارائه می شود. اما دوخت دیگری توسط دستگاه های ساده به کاربران ارائه می گردد.

 یکی دیگر از تفاوت های چرخ خیاطی ها و چرخ خیاطی گلدوزی، قسمت دیجیتالی و یا الگوبرداری آن است. در یک چرخ خیاطی گلدوزی، برنامه های گلدوزی از قبل به این دستگاه داده شده است. لذا بسیاری از آن ها این امکان را به شما می دهد تا الگوهای جدید را به آن وارد نمایید. اما یک چرخ خیاطی معمولی برنامه خاصی ندارد. لذا یک دوخت مستقیم را به شما ارائه می دهد و شما تنها با حرکات دست می توانید مسیر دوخت را تغییر دهید.

جالب است که بدانید چرخ خیاطی های گلدوزی، دارای نرم افزار می باشد. فردی که با این دستگاه کار می‌کند باید علاوه بر مهارت خیاطی مهارت های دیگری را مانند طراحی و کار با نرم افزار را بداند.

چرخ خیاطی گلدوزی

چرخ خیاطی گلدوزی

سوالاتی که در مورد چرخ خیاطی گلدوزی

برای خرید یک چرخ گلدوزی چه بودجه ای باید در نظر گرفت؟

ماشین خیاطی گلدوزی قطعاً ارزان نیست. بسیاری از این ماشین ها شگفتی های فنی دارند. پس با توجه به قیمت دستگاه گلدوزی باید بودجه مالی نسبتاً بالایی را برای آن در نظر بگیرید.

تثبیت کننده چیست و چه کارایی در چرخ گلدوزی دارد؟

انواع تثبیت کننده ها نمونه ‌های مختلفی در این چرخ خیاطی ها دارند. بعضی از آن ها در زیر پارچه و بعضی در بالا استفاده می شود. لذا نوع پارچه در این موضوع تأثیر گذار است. در واقع است تثبیت کننده ها پارچه را نگه داشته و محکم می کنند تا چرخ خیاطی به گلدوزی اقدام نماید.

آیا می توان روی هر پارچه ای گلدوزی را انجام داد؟

در این مورد باید گفت که بله. دستگاه های متفاوتی موجود هستند که افراد می ‌توانند با استفاده از آن ها انواع مختلفی از پارچه ها را تحت شعاع قرار دهند. در کل توجه داشته باشید که در هنگام خرید بهترین نوع را خریداری نمایید. لذا بعضی از دستگاه ها فقط یک پارچه خاص را تحت تاثیر قرار می دهند.

چرخ گلدوزی

چرخ گلدوزی

موارد که در هنگام خرید باید بدانید

یکسری از نکات برای علاقه مندان به خرید چرخ خیاطی گلدوزی وجود دارد. سعی کنید نوع طرح هایی که به صورت پیش فرض وجود دارد را مورد توجه قرار دهید. این طرح ها می تواند هزینه طراحی جدید را از سر شما باز نماید. توجه کنید که قابلیت اضافه کردن طرح جدید در این دستگاه وجود داشته باشد.

صفحه نمایش ال سی دی یکی دیگر از بخش‌های مهم می باشد. تقریباً همه دستگاه‌های گلدوزی دارای صفحه نمایش می باشند. کیفیت بالای صفحه نمایشگر می‌تواند تجربه گلدوزی را لذت بخش تر کند. سعی کنید به ابعاد چرخ خیاطی گلدوزی توجه داشته باشید. عموماً چرخ خیاطی های گلدوزی بزرگ هستند. بنابراین بهتر است که فضای خود را با ابعاد چرخ خیاطی در نظر بگیرید.

چرخ گلدوزی

چرخ گلدوزی

 بحث پایانی

در پایان می توان گفت افرادی که قصد خرید چرخ خیاطی گلدوزی را دارند. می ‌توانند به سوینگ مپ مراجعه نمایند. ما نمونه های متفاوتی از این چرخ خیاطی گلدوزی را ارائه می دهیم. از انواع چرخ خیاطی هایی که در سوئینگ مپ موجود است، می‌توان به چرخ خیاطی ژانومه ۳۹۳، ژانومه ۳۹۹ و ژانومه ۸۰۲ استوک اشاره کرد.

این چرخ خیاطی ها می تواند کارایی بالایی را به شما ارائه دهند. توصیه ما به کاربران این است که در زمان خرید به مشخصه های مکانیکی و نرم‌ افزاری این چرخ خیاطی ها توجه داشته باشند. لذا کیفیت بالا می تواند کارایی متناسب را به شما ارائه دهد. امیدواریم که اطلاعات کافی از چرخ خیاطی گلدوزی را به شما ارائه داده باشیم. از اینکه تا پایان با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منابع:

https://www.thesprucecrafts.com/before-you-try-embroidery-sewing-machines-2978032

https://www.melco.com/blog/difference-between-sewing-machine-and-embroidery-machine

https://sewingmachineexpert.co.uk/best-embroidery-machines/

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *