چرخ خیاطی گلدوزی

چرخ خیاطی گلدوزی و کارایی بی نظیر آن

چرخ خیاطی گلدوزی:

خیاطی را می‌توان یک هنر دانست. هنری شیرین که با استفاده از دستگاه‌های مختلف آسان و روان شده است. هنری که اگر خوب انجام شود قیمتی است. هنری که امروزه نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده. هنری که همواره درآمدزا بوده و می‌ توان به عنوان یک منبع اقتصادی به آن نگاه کرد. شاید بتوان گلدوزی را به عنوان یک هنر دانست. گلدوزی یکی از شیوه های طراحی  روی پارچه می باشد. لذا دستگاه های متفاوتی در این زمینه وجود دارند و افراد نسبت به استفاده از آن ها اقدام می کنند.

چرخ خیاطی گلدوزی یکی از این دستگاه ‌ها است. بسیاری از افراد دوست دارند تا اطلاعات کافی و جامع را در مورد چرخ خیاطی گلدوزی به دست آورند. لذا ما در این مطلب قصد داریم تا این اطلاعات را به آنها ارائه دهیم. اطلاعاتی که می‌ تواند در خرید چرخ خیاطی گلدوزی کمک‌ کننده باشد. در هر حالت ما در ادامه متن نکاتی در مورد چرخ خیاطی مذکور و نکاتی که باید برای خرید آن توجه شوند را عنوان خواهیم کرد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

چرخ خیاطی گلدوزی چیست

چرخ خیاطی گلدوزی می تواند زیبایی و جلوه ای منحصر به فردی را به پارچه ها اضافه کند. برخی از چرخ خیاطی های گلدوزی هستند که تنها گلدوزی را به شما ارائه می دهند. این چرخ ها نمونه های مختلف و برند های متفاوتی را دارند. بعضی دیگر نیز هستند که علاوه بر دیگر امکانات خیاطی، گلدوزی را نیز به شما ارائه می دهند. قیمت این چرخ خیاطی ها با توجه به امکاناتی که دارند متفاوت است.

چرخ های خیاطی که برای گلدوزی استفاده می شود، هم کاربرد خانگی دارد و هم کاربرد صنعتی. کاربرد خانگی آن برای هنرمندانی که در خانه به کار با آن می پردازند، مهم تر می باشد. البته خوب است که بدانید چرخ ‌خیاطی های منحصر به فرد، دارای برنامه های از پیش تعیین شده است. لذا شما می توانید با توجه به قسمت کامپیوتری که برای این چرخ خیاطی ها در نظر گرفته شده طرح را اعمال نمایید.

لذا این چرخ خیاطی ها دقیقاً طرح شما را بر روی پارچه اجرا می نمایند. پس می بینید که کارایی این چرخ خیاطی ها بسیار مهم و پیچیده می باشد. جالب است که بدانید دقت این چرخ خیاطی ها بسیار بالا است. همین موضوع سبب می‌ شود تا افراد به راحتی بتوانند نسبت به تولید آثار زیبا اقدام نمایند. شما می توانید چندین نخ با رنگ های مختلف را در این چرخ خیاطی ها قرار دهید. لذا تعداد دوک هایی که این چرخ خیاطی ها می‌گیرند بر اساس نوع کارایی که برای آنها طراحی شده و برندی که دارند متفاوت است.

چرخ خیاطی گلدوزی

چرخ خیاطی

تفاوت بین چرخ خیاطی و دستگاه گلدوزی

اگر تازه کار می باشید مطمعناً به دنبال تفاوت بین چرخ خیاطی و دستگاه گلدوزی هستید. در ابتدا باید گفت که این دو چرخ خیاطی شباهت های زیادی دارند. اما تفاوت اصلی آنها در نوع دوختی است که ارائه می دهد. لذا چرخ خیاطی گلدوزی امکان دوخت پراکنده و متفاوت را ارائه می‌ دهد. این در حالتی است که چرخ خیاطی ساده امکان دوخت منظم و یک راستا را به کاربر ارائه می‌ دهد.

چرخ خیاطی روشی برای چسباندن دو پارچه به یکدیگر است. در حالتی که گلدوزی طراحی بر روی پارچه و به اصطلاح نقاشی با نخ را به کاربر ارائه می‌دهد. بله درست شنیدید گلدوزی از نظر ما یک نقاشی بر روی پارچه می باشد که به صورت برجسته و با نخ صورت می ‌گیرد. از نظر ما سه نوع دوخت وجود دارد. دوخت مستقیم، دوخت زیگزاگ و دوخت های فرمی. در واقع دوخت فرم دار توسط گلدوزی ها ارائه می شود. اما دوخت دیگری توسط دستگاه های ساده به کاربران ارائه می گردد.

 یکی دیگر از تفاوت های چرخ خیاطی ها و چرخ خیاطی گلدوزی، قسمت دیجیتالی و یا الگوبرداری آن است. در یک چرخ خیاطی گلدوزی، برنامه های گلدوزی از قبل به این دستگاه داده شده است. لذا بسیاری از آن ها این امکان را به شما می دهد تا الگوهای جدید را به آن وارد نمایید. اما یک چرخ خیاطی معمولی برنامه خاصی ندارد. لذا یک دوخت مستقیم را به شما ارائه می دهد و شما تنها با حرکات دست می توانید مسیر دوخت را تغییر دهید.

جالب است که بدانید چرخ خیاطی های گلدوزی، دارای نرم افزار می باشد. فردی که با این دستگاه کار می‌کند باید علاوه بر مهارت خیاطی مهارت های دیگری را مانند طراحی و کار با نرم افزار را بداند.

چرخ خیاطی گلدوزی

چرخ خیاطی گلدوزی

سوالاتی که در مورد چرخ خیاطی گلدوزی

برای خرید یک چرخ گلدوزی چه بودجه ای باید در نظر گرفت؟

ماشین خیاطی گلدوزی قطعاً ارزان نیست. بسیاری از این ماشین ها شگفتی های فنی دارند. پس با توجه به قیمت دستگاه گلدوزی باید بودجه مالی نسبتاً بالایی را برای آن در نظر بگیرید.

تثبیت کننده چیست و چه کارایی در چرخ گلدوزی دارد؟

انواع تثبیت کننده ها نمونه ‌های مختلفی در این چرخ خیاطی ها دارند. بعضی از آن ها در زیر پارچه و بعضی در بالا استفاده می شود. لذا نوع پارچه در این موضوع تأثیر گذار است. در واقع است تثبیت کننده ها پارچه را نگه داشته و محکم می کنند تا چرخ خیاطی به گلدوزی اقدام نماید.

آیا می توان روی هر پارچه ای گلدوزی را انجام داد؟

در این مورد باید گفت که بله. دستگاه های متفاوتی موجود هستند که افراد می ‌توانند با استفاده از آن ها انواع مختلفی از پارچه ها را تحت شعاع قرار دهند. در کل توجه داشته باشید که در هنگام خرید بهترین نوع را خریداری نمایید. لذا بعضی از دستگاه ها فقط یک پارچه خاص را تحت تاثیر قرار می دهند.

چرخ گلدوزی

چرخ گلدوزی

موارد که در هنگام خرید باید بدانید

یکسری از نکات برای علاقه مندان به خرید چرخ خیاطی گلدوزی وجود دارد. سعی کنید نوع طرح هایی که به صورت پیش فرض وجود دارد را مورد توجه قرار دهید. این طرح ها می تواند هزینه طراحی جدید را از سر شما باز نماید. توجه کنید که قابلیت اضافه کردن طرح جدید در این دستگاه وجود داشته باشد.

صفحه نمایش ال سی دی یکی دیگر از بخش‌های مهم می باشد. تقریباً همه دستگاه‌های گلدوزی دارای صفحه نمایش می باشند. کیفیت بالای صفحه نمایشگر می‌تواند تجربه گلدوزی را لذت بخش تر کند. سعی کنید به ابعاد چرخ خیاطی گلدوزی توجه داشته باشید. عموماً چرخ خیاطی های گلدوزی بزرگ هستند. بنابراین بهتر است که فضای خود را با ابعاد چرخ خیاطی در نظر بگیرید.

چرخ گلدوزی

چرخ گلدوزی

 بحث پایانی

در پایان می توان گفت افرادی که قصد خرید چرخ خیاطی گلدوزی را دارند. می ‌توانند به سوینگ مپ مراجعه نمایند. ما نمونه های متفاوتی از این چرخ خیاطی گلدوزی را ارائه می دهیم. از انواع چرخ خیاطی هایی که در سوئینگ مپ موجود است، می‌توان به چرخ خیاطی ژانومه ۳۹۳، ژانومه ۳۹۹ و ژانومه ۸۰۲ استوک اشاره کرد.

این چرخ خیاطی ها می تواند کارایی بالایی را به شما ارائه دهند. توصیه ما به کاربران این است که در زمان خرید به مشخصه های مکانیکی و نرم‌ افزاری این چرخ خیاطی ها توجه داشته باشند. لذا کیفیت بالا می تواند کارایی متناسب را به شما ارائه دهد. امیدواریم که اطلاعات کافی از چرخ خیاطی گلدوزی را به شما ارائه داده باشیم. از اینکه تا پایان با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منابع:

https://www.thesprucecrafts.com/before-you-try-embroidery-sewing-machines-2978032

https://www.melco.com/blog/difference-between-sewing-machine-and-embroidery-machine

https://sewingmachineexpert.co.uk/best-embroidery-machines/

اتوبخار

اتو بخار و کارایی آن در خانه و صنعت

اتو بخار:

هنوز که هنوز است اتوهای ذغالی به یاد بسیاری از افراد می باشد. بسیاری از افراد امروزه دیگر از این اتوها به عنوان یک دکوری تاریخی استفاده می کنند. رفته رفته شکل اتوهای لباس متفاوت شد. بسیاری از افراد یاد می آورند که بعضی از اتو ها برقی که در چندین سال پیش به وجود آمدند، چگونه کارایی داشتند. استفاده از این اتوها کمی سخت بود. شما باید یک اسپری و یک کاسه آب جلوی دست خود داشتید و هر چند دقیقه یکبار این لباس را اسپری و یا با مشت خود آب بر روی آن می ریختند.خوب مسلما این کار نه تنها برای افرادی که در زمینه تهیه و تولید لباس فعالیت داشتند، بلکه برای خانه داران نیز سخت بود. اما امروزه دیگر این گونه نیست. لباس ها به وسیله اتوهای مجهز و پیشرفته صاف و یک دست می شوند. اتو بخار یکی از بهترین دستگاه های صاف کردن لباس و مرتب کردن آن می باشد. این اتوها نمونه های مختلفی را دارند. بعضی از آن ها به شکل خانگی و بعضی از آنها به صورت صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

لذا ما در این متن قصد داریم تا به بررسی انواع اتو بخار و کارایی که دارند بپردازیم. چنانچه قصد دارید نسبت به خرید یکی از انواع اتوهای بخار اقدام نمایید با این بخش از سوئینگ مپ تا پایان همراه باشید.

کارایی اتو در صنعت

همانطور که در بالا گفته شد، اتوی بخار کارایی فراوانی در امروزه روز دارد. لذا یکی از کارایی های آن در صنعت می باشد. شاید بتوان گفت مهمترین کارایی که این دستگاه ها دارند، در همین کارهای صنعتی می باشد. تصور کنید که برای اتو تعداد مختلفی از لباس ها، دستگاه های کوچک را استفاده کنیم. مطمئنا این روش روش اشتباهی است. لذا زمان بیش از حدی از شما می ‌گیرد. اما اتو های صنعتی که به سیستم بخار مجهز هستند، می‌ توانند کارایی بالایی را در این زمینه به شما ارائه دهد. به طور مثال اتوهای بخار پرسی که در بازار می باشد، بیشتر برای محیط های صنعتی مانند کارخانجات و یا خشکشویی ها مورد استفاده است.

دلیل استفاده از این اتوهای پرسی سرعت عمل بالا و کیفیت کاری مناسب می باشد. به طور مثال اتوی پرسی دومنا که در سایت موجود می باشد یک اتوی پرسی صنعتی است. لذا شما می توانید این دستگاه را حتی در خانه خود مورد استفاده قرار دهید. اما شما در محیط کارگاه خیاطی نیز می توانید از اتوهای بخار مخزن دار استفاده کنید. نمونه ‌های آن در سایت موجود است که می‌توان از آن ها به اتوی مخزن دار چهار و نیم لیتری دومنا اشاره کرد.

همچنین اتوی یک لیتری سیلتر در محیط های کارگاهی استفاده می‌ شود و یکی از پرفروش ترین ها می باشد. در هر صورت توصیه ما به کارخانه های صنعتی و کارگاهی، استفاده از انواع اتوهای بخار مناسب می باشد. لذا این اتو ها کارایی بالا و کیفیت مناسب را به شما در این محیط ها ارائه خواهند داد.

اتو بخار

اتو بخار

کارایی اتو در خانه ها

اما اتوی بخار تنها در محیط ‌های صنعتی کاربرد ندارد. امروز اتوهای بخار کوچک نیز وجود دارند که در محیط خانه مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال یکی از محصولاتی که در سایت ما موجود است یعنی اتوی بخار مورفی ریچاردز می تواند کارایی بالایی را در خانه به شما ارائه دهد.

تصور کنید که برای یک مراسم دعوت شده اید. لذا در فاصله ۱۰ دقیقه مانده به رفتن، می‌فهمید که شلوار شما خط اتوی مناسبی ندارد. در این شرایط نه دسترسی به خشکشویی دارید و نه می توان روش دیگری را مورد استفاده قرار داد. اما زمانی که یک اتوی بخار در خانه شما وجود داشته باشد، در ۵ دقیقه شما می‌ توانید این خط اتو را اصلاح نمایید.

پس می بینید که برای خانه‌ های ما نیز استفاده از اتوهای بخار کوچک می تواند کاربرد بالایی داشته باشد. حتماً نباید لباس ها را به خشکشویی بسپارید و یا از دستگاه های پرسی استفاده نمایید. یک اتوی بخار کوچک نیز می‌ تواند کار ما را راه بیندازد. توجه داشته باشید این اتوهای بخار برند های متفاوتی را دارند. توصیه ما به افراد این است که برای خرید یک اتوی بخار سعی کنند که علاوه بر قیمت و کیفیت، کارایی آن را در نظر بگیرند.

اتو بخار

اتو بخار

نحوه استفاده صحیح از اتو بخار

خوب شاید کار با اتو های صنعتی و خانگی برای بسیاری از افراد جای سوال داشته باشد. ما کار با هر دوی آن ها برای شما را عنوان خواهیم کرد. توجه کنید که بعضی از اتوهای بخار دارای مخزن جداگانه می باشند و بعضی ها دارای مخزن سر خود هستند. عموماً اتوهای مخزن سرخود اتو های خانگی شناخته می شوند. زمانی که آب این مخازن را پر کردید، حالا باید نسبت به اتو اقدام نمایید.

در ابتدا برچسب روی پوشاک را بخوانید. این موضوع بیشتر برای افراد مبتدی می باشد. لذا درجه میزان گرمایش برای اتو با خواندن اتیکت لباس مشخص می‌ شود. سپس درجه اتو خود را بر روی آن میزان قرار دهید و سعی کنید اگر در محیط های خانه از این دستگاه استفاده می کنید، حتماً از تخته اتو و یا یک بالش سفت بر زیر لباس خود بهره ببرید.

توجه داشته باشید که پس از پایان کار باید آن را بر روی پاشنه قرار دهید. لذا دیده شده که در بسیاری از خانه‌ها به دلیل غلط استفاده کردن آتش سوزی و یا سوختگی هایی بر روی فرش و لباس صورت گرفته. اما این روش ها معمولاً برای افراد با کارایی خانگی می باشد.

کسانی که در محیط‌های صنعتی از این دستگاه استفاده می ‌کنند، باید روش‌ های دیگری را در نظر داشته باشند. لذا همیشه سطح مخزن آب را چک نمایید. اگر میزان آب آن به صفر برسد ممکن است که مخزن شما دچار مشکل شود. در کل با توجه به این دستگاه ها کار با اتو بخار آنچنان سخت نمی باشد. پس بهتر است که با رعایت قوانین از به وجود آمدن مشکلات برای لباس، خانه یا کارگاه جلوگیری نمایید.

اتو بخار

اتو بخار

خرید اتو بخار

خوب حالا باید به سراغ چگونگی خرید اتوی بخار برویم و نکاتی که مربوط به آن می باشد را بررسی کنید. سعی کنید در زمان خرید با توجه به نوع اتو بخاری که قصد خرید آن را دارید باید به برند و قیمت آن توجه نمایید. اما قیمت را در آخرین فاکتور برای خرید قرار دهید. لذا فاکتور قیمت یک عامل بازدارنده برای خرید کالای با کیفیت می باشد.

نمونه های مختلفی از یک اتو بخار صنعتی و خانگی وجود دارد. به طور مثال از اتوهایی که در سایت وجود دارد، می توان به اتوهای پرس و دستی اشاره کرد. لذا اتوی پرس دومنا و ژانومه از اتوهای با کیفیت در اتوهای بخار پرس می باشند. اما اتوی دستی که در سایت ما وجود دارد اتوی مورفی ریچاردز است که در بالا به آن اشاره کردیم.

توجه داشته باشید که در زمان خرید یک سری از پارامترها را باید در نظر بگیرید. کارگاه‌های صنعتی باید به حجم مخزن اتو توجه داشته باشند. معمولاً مخازن سه و نیم، چهار و نیم، پنج و هفتو نیم لیتری برای کارگاه های صنعتی مورد توجه می باشد. این کارگاه ها می توانند با توجه به میزان کارایی خود یکی از این حجم ها را خریداری نمایند. اما افرادی که برای مصرف خانگی از آن ها استفاده می کنند، باید به مواردی چون میزان بخار، میزان گرمایش و سطح آهنی که دارد توجه ویژه داشته باشند. شما می توانید برای خرید انواع اتو های بخار با مراجعه به قسمت محصولات سوئینگ مپ نسبت به خرید خود اقدام نمایید.

منبع:

https://homeguides.sfgate.com/properly-use-steam-iron-21416.html

چرخ خیاطی میان دوز

چرخ خیاطی میان دوز و کارایی آن در خیاطی

چرخ خیاطی میان دوز:

چرخ های خیاطی امروزه کار بسیاری از افراد را راحت کرده است. گذشت آن زمانی که به وسیله چرخ خیاطی های دستی مجبور بودیم ساعت ها دست خود را خسته کنیم و یک لباس را بدوزیم. امروزه دستگاه های خیاطی در انواع و نمونه های مختلف در بازار رواج پیدا کرده‌ اند. چرخ های خیاطی نمونه های متفاوتی را دارند. از این چرخ خیاطی ها برای کارهای ظریف و ضخیم می توان استفاده کرد.

اما به جد کدام یک از چرخ های خیاطی که در بازار موجود است بهتر می باشد. در این مورد واژه بهترین کلمه ‌ای غیر معقول به نظر می رسد. هر کدام از انواع چرخ خیاطی ها کارایی خاص خود را دارند و یک دوخت متفاوت به افراد ارائه می دهند. لذا ما در این متن سعی داریم تا به بررسی یکی از آن ها بپردازیم. یکی از چرخ خیاطی هایی که می توان کارایی مناسبی به شما ارائه دهد چرخ خیاطی میان دوز می باشد. چرخ خیاطی میان دوز از نمونه چرخ های مناسب در صنعت خیاطی است. لذا ما در ادامه قصد بررسی عمقی از این چرخ خیاطی را داریم. چنانچه برای کارگاه صنعتی خود قصد خرید یکی از انواع چرخ خیاطی میان دوز را دارید با ما تا پایان همراه باشید.

چرخ خیاطی میان دوز

یکی از چرخ های خیاطی که جهت دوخت های تمیز و نسبتاً حرفه ای به کار می رود، چرخ خیاطی میان دوز است. این نوع از چرخ خیاطی ها بیشتر در محیط های صنعتی و خیاط خانه ها مورد استفاده می باشد. معمولا این چرخ خیاطی به دلیل نوع طراحی که دارد وزن نسبتاً بالایی را دارا می باشد. در این چرخ خیاطی ها از موتور های قوی به کار گرفته شده است. لذا سرعت انواع این موتور ها به گونه ای است که شما به راحتی می توانید لباس های خود را با سرعت دوخت و دوز نمایید. سوال می شود که این نوع از چرخ خیاطی برای چه نوع دوخت هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

در این مورد می توان گفت این نوع دوخت ها برای دوختن میانه پارچه کاربرد مطلوبی دارد. در اصطلاح خیاطان از این چرخ خیاطی ها به عنوان چرخ های تمیز دوز نام می برند. سوال می شود به چه دلیلی از این نام برای آن استفاده می شود؟

در این مورد می توان به نوع دوخت آن اشاره کرد. با توجه به اینکه دوخت آن بسیار مرتب می باشد به چرخ خیاطی تمیز دوز یا میان دوز معروف است. گفتنی است با این چرخ خیاطی افراد می توانند ظاهری آراسته و زیبا به لباس خود ببخشند. این نوع از چرخ خیاطی ها امروزه در صنعت یکی از بخش‌ های مهم دستگاه ها ‌می باشند.

حال بیایید تا با نمونه های مختلف این چرخ خیاطی آشنا شویم.

چرخ میان دوز

چرخ میان دوز

این چرخ خیاطی چند نمونه دارد؟

در واقع می‌ توان گفت که چرخ خیاطی میان دوز حالت ساده‌ای ندارد. مقصود از این جمله این است که شما نباید تصور کنید که فقط یک نوع چرخ میاندوز داریم. در صنعت خیاطی نمونه این چرخ های اتوماتیک مختلف است. به طور مثال یکی از انواع چرخ خیاطی های میان دوز، چرخ میان دوز بازویی می باشد. معمولا از این چرخ خیاطی ها برای دوخت پارچه های تریکو استفاده می کنند.

از دیگر چرخ خیاطی هایی که به عنوان میان دوز شناخته می شوند، چرخ خیاطی میاندوز موتور را می توان نام برد. شما می توانید از این چرخ خیاطی برای دوخت شلوارهای پارچه ای، لباس های بچگانه، ورزشی، کت و شلوار و بسیاری از لباس های دیگر استفاده کنید. می ‌بینید که این نوع بسیار مناسب است و در انواع خیاطی ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

اما چرخ میاندوز اتوماتیک از دیگر چرخ هایی می باشد که شما می توانید در دوخت استفاده کنید. لذا برای دوخت لباس های نسبتاً ضخیم مانند لباس های ورزشی و پارچه های تریکو از آن استفاده می شود. این نوع از چرخ خیاطی معمولاً با توجه به اتوماتیک بودن کارایی بسیاری در صنعت دارد.

از دیگر نمونه ‌های این چرخ خیاطی می ‌توان به چرخ میان دوز تیغ چپ و راست اشاره کرد. این دو به ترتیب برای دوخت پایین دامن و دوخت هایی که برای کش شورت ها صورت می گیرد، استفاده می شود. لازم به ذکر است که نمونه های متفاوتی از این دستگاه ها توسط برندهای مختلف طراحی و به بازار ارائه شده است. یکی از برندهایی که می ‌توان در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشد برند زوجی است. زوجی می تواند شما را در ارائه انواع این دستگاه ها و نمونه های مختلف آن شگفت زده کند.

چرخ میان دوز

چرخ میان دوز

برای چه نوع خیاطی می توان از آن استفاده کرد

سوالی که برای بسیاری از افراد مهم است، این می باشد که از این چرخ خیاطی در چه کارهایی می توان استفاده کرد. گفته شد که معمولاً برای دوخت های وسط پارچه استفاده می شود. معمولا در خیاطی زمانی که پارچه های کشی یا تریکو را می ‌خواهیم دوخت بزنیم از این دستگاه استفاده می ‌کنیم.

توجه کنید که شما می ‌توانید دوخت های حرفه ای را با این دستگاه ارائه دهید. چرخ خیاطی میان دوز یک دستگاه تک کار بوده و به صورت تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد. خیاطی هایی که قرار است در منزل صورت بگیرد را نمی توان با این دستگاه انجام داد. البته نه اینکه نمی ‌توان انجام داد. نتوانستن از آن جهت که افراد معمولاً مبتدی هستند و این دستگاه از لحاظ کاری و اقتصادی توجیه مناسبی ندارد.

گفتنی است با توجه به کارایی آن بیشتر یک دستگاه صنعتی محسوب می ‌شود. لذا از آن در خیاطی های صنعتی استفاده می کنند. در کل می‌ توان گفت که کاربرد این دستگاه در صنعت خیاطی بسیار نمایان است. شما می توانید انواع لباس ها را که نیاز به دوخت میانی دارند، با این دستگاه انجام دهید.

چرخ میان دوز

چرخ میان دوز

قیمت چرخ خیاطی میان دوز در برابر کارایی آن

این قیمت برای افرادی که قصد دارند از آن به صورت خانگی استفاده کنند، مناسب نیست. اما برای شرکت های تولید لباس و کارگاه‌های صنعتی مطمئناً در برابر کارایی که دارد، قیمت مناسبی را خواهد داشت. لذا کارایی دستگاه بر روی قیمت آن تاثیر گذار است. با توجه به اینکه امروزه برندهای مختلفی در این زمینه فعالیت می ‌کنند قیمت های متفاوتی از آن ها موجود است. به طور مثال برند زوجی یکی از برندهای محبوب در ارائه این دستگاه می باشد. از دیگر نمونه ها می ‌توان به برند معروف جک اشاره کرد. برند روبن نیز از برندهای جدید بازار است. در کل با توجه به کارایی که این دستگاه‌ها در صنعت دارند، قیمت آن ها برای خریداران مناسب می باشد.

چرخ خیاطی میان دوز

چرخ خیاطی میان دوز روبن

بحث پایانی

در پایان باید گفت که سوئینگ مپ در ارائه انواع چرخ خیاطی میاندوز می ‌تواند شما را همراهی نماید. لذا برند های متفاوتی در این شرکت موجود است. از مهمترین برندهای که در این زمینه فعالیت می‌ کنند، می ‌توان به برند زوجی و جکی اشاره کرد. توصیه ما به کاربران این است که زوجی را مورد توجه قرار دهند. چرخ خیاطی های تولید شده توسط این برند کارایی بسیار مناسب و در عین حال قیمت به صرفه ای را به شما ارائه خواهد داد. از اینکه تا این قسمت از متن با ما همراه بودید بسیار سپاسگزاریم.

 

دیگ بخار

دیگ بخار خیاطی و کارایی بی نظیر آن

دیگ بخار خیاطی

مطمئناً خیاطی و بخار دو مقوله جدایی ناپذیر از یکدیگر می باشند. در این دهه های اخیر گره آن ها به یکدیگر گره محکم تری می باشد. در گذشته برای صاف کردن پارچه ها از یک اتوی زغالی استفاده می کردند. افراد باید تلاش می‌ کردند تا زغال را داغ کرده، آن را در جایگاه ریخته و با گرمای حاصله، لباس را اتو نمایند. اتفاقاً این دستگاه کارایی بسیاری در آن بازه زمانی داشت.اما امروزه دیگر مجال این کارها وجود ندارد. بسیاری از شغل های مرتبط با لباس و پارچه هستند که به دستگاه های بزرگتری نیاز دارند. دستگاه ‌هایی که باید خیاطی را به‌ گونه‌ای حرفه ای انجام دهند. اتوهای برقی یکی از بهترین روش ها برای صاف کردن پارچه ها هستند. اما استفاده از آن ها در محیط های صنعتی به دلیل هزینه بالایی که دارد آنچنان مقرون به صرفه نمی باشد. حتی اگر یک اتوی بخار استفاده شود، حجم کارها آنچنان زیاد است که این اتو نمی تواند جوابگوی این حجم باشد.

لذا ما در این زمینه سعی داریم تا دیگ بخار خیاطی را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم که دیگ بخار در خیاطی چه کاربردی دارد. یاد داریم که از این دیگ ها برای کاربردهای مختلفی استفاده می ‌شد. اما در خیاطی چه کاربردی می توان از آن انتظار داشت.

پس در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی که در این زمینه وجود دارد را برای شما بازگو کنیم. در پایان نیز یک دیگ بخار با برند مطلوب را برای خرید مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دیگ بخار خیاطی چیست

دیگ بخار در صنعت امروز کاربردهای فراوانی دارد. از آن در کارخانه های صنعتی برای کارهای متفاوتی استفاده می شود. سوال می‌شود که دیگ بخار خیاطی چه کاربردی دارد؟ چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

بگذارید در ابتدا به بررسی این دیگ بپردازیم. در واقع می توان گفت که این دیگ ها به جهت تولید بخار با فشار نسبتاً بالا موجود تهیه و تولید شده است. از کاربردهای آن می توان نمونه های مختلفی را عنوان کرد. اما در بین این نمونه ها یک درمیان باید به مصارف این دیگ ها در خیاطی اشاره کرد.

شاید از انواع اتو های مخزن دار به عنوان یک دیگ بخار یاد شود. اما دیگ بخار کاربرد منحصر به فردی را نسبت به این اتو ها دارد. این مخازن به دلیل آن که می‌ توانند چندین دسته مختلف را تحت پوشش قرار دهد، بسیار مناسب می باشد. پس می ‌توان گفت دیگ بخار خیاطی دیگی است که با آن می توان چندین کاربر به اتوکاری بپردازن. در این بین هزینه های خرید دستگاه ها پایین آمده و کاربران از کیفیت بالای آن ابراز رضایت دارند دارند. در کل می‌ توان گفت که این دستگاه ها برای تامین بخار چندین دستگاه، می تواند گزینه مناسبی برای شرکت های صنعتی و انواع خشکشویی ها باشد.

دیگ بخار اتو

دیگ بخار اتو

 

در چه محیط هایی می توان از دیگ بخار خیاطی استفاده کرد

دیگ بخار خیاطی کاربردهای متفاوتی در محیط های مرتبط با خیاطی دارد. اما مهمترین کاربردی که می توان از آن نام برد کاربرد این دیگ ها درکارخانجات تولید البسه و خشکشویی ها می باشد. بگذارید کاربرد این دستگاه را با بیان یک مثال عنوان نماییم. مطمئناً در یک کارخانه تولید لباس پس از تولید، نیاز به اتوی آن می باشد. بعضی از خط های اتو خط هایی است که باید به صورت اورجینال از طرف کارخانه صورت بگیرد.

مطمئناً در روز تعداد بالایی از لباس ها دوخته می شود. حال تصور کنید که با یک دستگاه اتوساده بخواهید این حجم از لباس ها را دانه دانه اتو کنید. مطمئنا این کار یک کار نشد می باشد. پس حالا باید چه کرد؟

در اینجا استفاده از یک منبع مرکزی و اتصال چندین دستگاه مرتبط با اتو لباس‌ ها می تواند گزینه منطقی به نظر برسد. شما با استفاده از این روش به راحتی می توانید چندین دست لباس را در کمترین زمان آماده نمایید. در خشکشویی ها هم همین موضوع وجود دارد. لذا در یم خشکشویی در روز بالغ بر ۱۰۰ لباس را باید اتو و آماده کرد. پس از استفاده از دیگ بخار برای این محیط بسیار حیاتی به حساب می‌آید.

در همین راستا دستگاه اتو بخار خیاطی علاوه بر کارخانه های صنعتی، در خشکشویی های هتل و دیگر خشکشویی ها مورد استفاده قرار می گیرد. حتی بعضی از خیاطی ها و کارگاه های صنعتی نسبتاً کوچک هستند که از این دیگ بخار برای اتوکاری استفاده می کنند. در نتیجه می توان گفت میزان دیگ بخار اتو کاربرد بسیاری در صنعت دارد.

دیگ بخار اتو بوهار

دیگ بخار اتو بوهار

قیمت دیگ بخار خیاطی

بسیاری از افراد در بحث خرید دیگ بخار خیاطی به‌ دنبال قیمت آن می ‌باشند. قیمت دیگ بخار خیاطی به مانند دیگر دیگ های بخار نیست. لذا دیگ های بخار در نمونه ‌های دیگر حجم بسیار بالایی را دارند. اما این نوع از دیگ های بخار نسبت به آن ها حجم کمتری را دارند. در واقع با توجه به کارایی که افراد از آن ها نیاز دارند، می توانند پاسخگوی نیاز بسیاری از کاربران باشد.

پس می ‌توان گفت دیگ های بخار خیاطی نسبت به دیگر دیگ های بخار قیمت پایین تری را دارد. توجه داشته باشید که در زمان خرید یک دیگ بخار به استاندارد بودن و کیفیت آن توجه نمایید. بعضی از دیگ های بخار هستند که به دلیل قیمت نسبتاً پایینی که دارند، کیفیت پایین تری را ارائه می دهند. مطمئناً این دیگ های بخار عمر کوتاه تری را دارند. به همین دلیل شما باید هزینه ای دو برابر برای آن ها خرج کنید. لذا این دیگ ها را همواره باید تعویض و تعمیر کرد.

همچنین دیگ های بخار غیر استاندارد برای افرادی که کارایی بیش از حدی از آن ها در انتظار دارند به دلیل خرابی های پی در پی و گذاشتن هزینه های کلان بر روی دست آن ها گزینه خوبی نمی باشد. سعی کنید که در زمان خرید، فاکتور قیمت را به عنوان یک پارامتر برای خود توصیف نکنید. لذا بهتر است که این فاکتور را با فاکتور کیفیت تعویض نمایید.

دیگ بخار اتو بوهار

دیگ بخار اتو بوهار

دیگ بخار برند بوهار

اما یکی از دیگ های بخار خیاطی که قصد داریم به شما معرفی کنیم، دیگ بخار برند بوهار است. دیگ بخار بوهار دیگی است که در صنعت کارایی منحصر به فردی برای افراد دارد. لذا بسیاری از کارخانجات تولید لباس نسبت به خرید این دیگ بخار خیاطی اقدام می ‌کنند. توجه داشته باشید که این دیگ را می‌ توان در انواع محیط های صنعتی، کارگاه ها و خشکشویی ها مورد استفاده قرار داد.

حجم این دیگ متفاوت است. لذا شما می توانید حجم های ۷۰، ۱۰۰، ۱۲۰، و ۱۵۰ لیتری را از این دستگاه مورد توجه قرار دهید. این نوع از دیگ بخار خیاطی، دارای رسوب گیر مغناطیسی می باشد. بوهار سیستم تمام خودکار را به شما ارائه می دهد. بسیاری از افراد که به دنبال یک دیگ بخار خیاطی مناسب می ‌گردند، بهتر است که کارایی این دیگ را مورد بررسی قرار دهند و در محیط های صنعتی خود از آن استفاده نمایند. توجه داشته باشید که این دیگ بخار می تواند تا حدود ۱۲ دسته را ساپورت نماید. این مقدار تقریباً مقدار بالایی می باشد و در انواع محیط های صنعتی می توان از آن ها استفاده کرد. توصیه ما به شما این است که این دیگ بخار را با توجه به قیمت مناسبی که دارد برای تمام محیط ها استفاده کنید.

لذا سوئینگ مپ این دیگ بخار را به شما ارائه می دهد. پس می توانید به سایت ما مراجعه کرده و نسبت به خرید آن اقدام کنید.

 

میز مکش

میز مکش اتو چیست و چه کاربردی دارد

میز مکش اتو :

زمانی بود که تجهیزات در هر شغل و کاری بسیار کم بود. در همین شغل خیاطی کمترین تجهیزات برای تولید انواع لباس ها موجود بود. تجهیزات و لوازم مرتبط با خیاطی امروزه تغییرات گسترده ای داشته اند. این تجهیزات نمونه های مختلفی را در بازار دارند. یک سری از دستگاه های جدید به این صنعت اضافه و یک سری جایگزین شده اند. لذا در صنعت خیاطی علاوه بر دستگاه ‌های مرتبط با برش و دوخت، دستگاه ‌های دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از این دستگاه ها می توان به وسایل مرتبط با اتو را نام برد. شاید ساده ترین نوع این وسایل میزهای اتو خانگی باشد که البته نمونه های صنعتی هم دارد.به طور مثال میز مکش اتو به عنوان یکی از بهترین دستگاه های مرتبط با خیاطی محسوب می ‌شود.

این دستگاه ‌ها می‌ توانند زمان مرتبط به اتو انواع لباس های تولید شده را کاهش دهند. لذا در محیط های صنعتی به طور کلی از این دستگاه ها استفاده می شود. گفتنی است این دستگاه ها علاوه بر محیط های صنعتی در دیگر محیط ها مانند خشکشویی ها مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت های مختلفی به تولید انواع این دستگاه ها اقدام می ‌کنند. این نوع از دستگاه ها برای انواع پارچه ها کاربرد دارد.

بسیاری از افراد دوست دارند که بدانند میز مکش اتو چیست و چه کاربردی را دارد؟

لذا ما در این مطلب قصد داریم تا نکات مرتبط با آن را مورد بررسی قرار دهیم و افراد را در این زمینه راهنمایی نماییم. چنانچه قصد خرید انواع میز مکش اتو را دارید با ما تا پایان همراه باشید.

آیا با کاربرد میز مکش اتو آشنایی دارید؟

شاید تا به حال کسی اسم میز مکش به گوشش نخورده باشد. البته ما این حق را به شما می دهیم که به میز مکش برای خانه های خود نیاز نداشته باشید. لذا این دستگاه ها بیشتر در مراکز صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. اما بگذارید برای افراد عامی کمی روشن سازی کنیم و ببینیم که میز مکش چیست. چه کاربردی دارد و چگونه می ‌توان با آن کار کرد.

در واقع می ‌توان گفت که این میزهای مکش با استفاده از فن مکش بخار، برای اتو انواع لباس ها به کار می رود. این دستگاه ها با استفاده از یک مکنده لباس مورد نظر را به اندازه کافی می کشد، تا بتوان آن را به راحتی اتو کرد. سیستم های استفاده شده در این دستگاه آنچنان سیستم خاصی نمی‌ باشد و اتو های استفاده شده در آن به مانند اتوهای معمولی است. اما سیستم مکش، سیستمی است که در هر جایی نمی توان آن را دید. این میزها برای انواع البسه حریری، ساتن، پشمی و... مورد استفاده قرار می گیرد.

در کارگاه های تولیدی و یا کارخانجات بزرگ صنعتی از این میزها استفاده می شود. این نوع از میزها به دو شکل طراحی و به بازار ارائه می‌ شوند. شکل قایقی و مستطیلی از شکل های این دستگاه می باشد.

لازم به ذکر است که این میزها ارتفاع ثابتی دارند و نمی توان آن ها را با توجه به نیاز خود تنظیم کرد. لذا در ادامه دو نوع اصلی آن را مورد بررسی قرار داده و افراد را در این راستا راهنمایی خواهیم کرد.

میز مکش

میز مکش مستطیلی

انواع میز مکش

همانطور که گفته شد میز مکش اتو، دو نمونه دارد. یکی از نمونه‌ های آن قایقی بوده و یکی دیگر نمونه مستطیلی می باشد. هر کدام از این ها در صنعت کارایی خاص خود را دارد. به طور مثال از نمونه های قایقی بیشتر برای لباس های زنانه استفاده می‌ کنند و میزهای مستطیلی برای لباس های مردانه کاربرد دارد. در ادامه این دو نمونه را جز به جز برای شما معرفی و ویژگی های هر کدام از آن ها را به شما ارائه خواهیم داد.

میز مکش مستطیلی

یکی از نمونه های میز مکش اتو، میز مکش مستطیلی است. این میز مکش نسبت به نمونه قایقی وسعت بیشتری را به خود اختصاص می دهد. لذا این میز مکش اتو به دلیل وسعت نسبتاً بالایی که دارد، شما می توانید پارچه های مختلف و نسبتاً بزرگی را اتو نمایید.

به طور مثال شما انواع پرده ها را می توانید بر روی این میز در کارگاه خود اتو کنید. این میز دارای مکنده های بسیار پر قدرت است. لذا یکی از مشکلاتی که افراد همواره با دستگاه‌ های اتو داشتند به جا ماندن رطوبت روی پارچه است. این میز مشکلات حاصل از جا ماندن رطوبت بر روی پارچه را از بین برده است. از لحاظ فنی اگر بخواهیم این میز را مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت که دارای یک موتور حلزونی پرقدرت است. میز مستطیلی صدای بسیار کمی دارد و افراد به راحتی می‌ توانند از آن در محیط های صنعتی و کارگاهی کوچک بهره ببرند.

میز مکش

میز مستطیلی

میز مکش قایقی

یکی دیگر از انواع میزهای مکش، میز مکش قایقی است. میز مکش اتو قایقی به دلیل شکلی که دارد به این نام شناخته می شود. این نوع از میز بیشتر برای کارهای ظریف مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال برای اتو کردن یک لباس می ‌توان از آن استفاده کرد. مکنده نسبتاً قوی در این دستگاه تعبیه شده. این مکنده ها باعث می شود که به سرعت بخار به وجود آمده از بین برود. لذا این نوع از دستگاه زمان آنچنانی برای آماده سازی ندارد. شما تنها ۱۰ دقیقه باید با آن زمان بدهید.

معمولاً ولتاژ این دستگاه ها ۳۸۰ ولت است. شما باید از برق ۳۸۰ ولت برای آن استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این دستگاه ‌ها در کارگاه‌ های کوچک مورد استفاده بیشتری را دارند. البته این دستگاه در کارگاه های صنعتی بزرگ نیز می ‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. اما به دلیل حجم کمی که می گیرد برای کارگاه های کوچک مناسب تر می باشد.

میز مکش

میز قایقی

کاربرد میزهای مکش در صنعت

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید این است که میز مکش اتو در کارگاه های صنعتی چه کاربردهایی دارد؟

در این مورد می توان گفت که این میزها در تسریع کار کارمندان می تواند کارایی بالایی را داشته باشد. لذا شاید میزهای مکش تنها در صنعت مورد استفاده قرار نگیرد. اما بیشترین کارایی آن ها در این بخش است. به طور مثال استفاده از یک میز اتو کوچک چوبی در خانه ها برای اتو افراد کفایت می ‌کند. اما این میزها در محیط های صنعتی کاربرد آنچنانی ندارند. لذا ممکن است در یک محیط صنعتی چندین میز مکش اتو مورد استفاده قرار بگیرد.

این میزها در کارگاه های صنعتی کوچک نیز مورد استفاده می باشد. حتی خیاطی های کوچک که به تعمیرات انواع لباس و دوخت لباس های مختلف می پردازند، می ‌توانند از این میزها استفاده نمایند. استفاده از این تجهیزات باعث بالا رفتن راندمان کار می شود. به طور مثال یک اتوکار در محیط صنعتی ممکن است بدون داشتن این تجهیزات زمان تقریبی ۵ دقیقه ای را برای اتو کردن یک لباس یا هر چیز دیگری بگذرد. اما با استفاده از این میزهای مکش این زمان تقریبی به ۲ الی ۳ دقیقه می رسد. این موضوع می تواند در راندمان کار تاثیرگذار باشد.

میز مکش

میز مکش

محصولات شرکت ما

‌ سوینگ مپ در راستای ارائه انواع تجهیزات خیاطی، این نوع از میزها را به افراد ارائه می دهد. لذا شما می توانید برای خرید دو نمونه میز مکش اتو گفته شده، به دسته بندی محصولات و آیکون میز مکش، مراجعه کرده و نسبت به خرید اقدام نمایید. گفتنی است شرکت ما با نام تجاری سوئینگ مپ به ارائه این دو دستگاه اقدام می‌ کند. چنانچه قصد خرید انواع این کالاها را با قیمت مناسب دارید می توانید از محصولات ما استفاده کنید. در پایان باید گفت که این دستگاه ها در کنار سایر دستگاه های خیاطی می تواند کیفیت بالایی را در امور تولید انواع البسه به شما ارائه دهد. از این که تا پایان این متن با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

دستگاه پلاتر خیاطی

دستگاه پلاتر خیاطی قلمی و کارایی آن

دستگاه پلاتر خیاطی قلمی ؛

خیاطی یک هنراست. هنری که امروز با استفاده از سیستم ‌های مختلف و دستگاه های متفاوت اندکی تسهیل شده. شاید تا دیروز این سیستم ها کمتر موجود بودند و کار خیاطان پیچیده تر بود. اما امروزه سیستم های مختلف خیاطی در این صنعت موجود می باشد. لذا شما می توانید با به کارگیری متریال و ابزار خاص به بهترین شکل ممکن به تولید یک لباس بپردازید. خیاطی دیگر تنها قیچی و چرخ خیاطی نیست. این هنر را می ‌توان با استفاده از دستگاه هایی که حتی فکر آن را هم نمی کنید انجام داد.

یکی از دستگاه‌ هایی که برای عموم آن چنان قابل درک نمی باشد، استفاده از پلاتر های خیاطی است. آن دسته از خیاطان حرفه ای که در محیط های صنعتی کار می‌ کنند، این دستگاه ‌ها را به خوبی می‌ شناسند. دستگاه پلاتر قلمی، دستگاهی است که شما با استفاده از آن نسبت به طراحی یک الگو اقدام می ‌کنید. شاید در گذشته این کار با دست و قلم های ساده انجام می ‌گرفت. البته این موضوع در حال حاضر نیز مورد توجه بسیاری از خیاطان می ‌باشد. اما زمانی که دستگاه‌ های پیشرفته برای الگو زنی آمده است، چه لزومی به استفاده از قلم و به کارگیری قدرت جسمانی می باشد؟

شما می توانید به راحتی با یک دستگاه پلاتر الگو زن بر روی کاغذ، به روش های جوهری و قلمی بهترین الگو را برای طرح خود به وجود آورید. لذا ما در این متن قصد داریم تا به بررسی یک دستگاه پلاتر قلمی الگوی خیاطی بپردازیم. چنانچه به عنوان یک کارگاه صنعتی تولید پوشاک، قصد خرید این دستگاه را دارید با ما تا پایان همراه باشید.

استفاده از دستگاه های پلاتر در خیاطی

همانطور که می دانید انواع دستگاه پلات، برای چاپ بر روی کاغذهای نسبتاً بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. شاید تا دیروز همگان تصور می‌ کردند که این دستگاه ها تنها برای چاپخانه ها و چاپ انواع نقشه های مختلف مورد استفاده بود. اما دیگر این دستگاه متعلق به یک کار نمی باشد. امروزه کارگاه های صنعتی خیاطی و کارخانه های بزرگ تولید پوشاک از انواع پلاتر خیاطی استفاده می کنند. کارایی این پلاتر ها برای ساخت الگوی انواع لباس می باشد.

در واقع شما طرح را به پلاتر داده و الگوی مورد نظر خود را از این دستگاه ها دریافت می کنید. بعد از دریافت الگو و پس از برش، آن را بر روی پارچه مورد نظر قرار داده و برش را انجام می دهید. پس می توان گفت این کار می تواند موجب افزایش دقت در برش الگوهای شما شود. جالب است بدانید در این راستا شرکت های مرتبط با انواع دستگاه های خیاطی نیز این نوع از پلاتر ها را تولید و به بازار عرضه کرده اند.

دستگاه پلاتر خیاطی قلمی

دستگاه پلاتر خیاطی قلمی

دستگاه پلاتر خیاطی قلمی برای الگو خیاطی

قبل از اینکه به کارایی دستگاه پلاتر خیاطی بپردازیم، خوب است که نمونه‌ های آن ها را مقایسه کنیم. دستگاه‌های پلاتر دو نمونه دارد، نمونه های جوهری و نمونه های قلمی؛

پلاتر های جوهر افشان به مانند تمامی چاپگرهای جوهر افشان می باشد. این پلاتر ها تصاویر را به راحتی برای شما چاپ و همچنین به ترسیم انواع حروف نیز می‌ پردازد.

اما پلاترهای قلمی که در صنایع خیاطی بیشتر استفاده می شود، کاربرد متفاوتی را دارد. این پلاترها برای تهیه متن مناسب نمی باشد. این نوع از پلاتر ها با استفاده از قلم های رنگی به ترسیم خطوط بر روی انواع کاغذ می پردازد. البته پلاتر های دیگری مانند پلاترهای الکترواستاتیک موجود می باشد. این پلاترها برای کارهای خیاطی آنچنان مناسب نیست. حال بهتر است که به بررسی دستگاه پلاتر قلمی بپردازیم.

این پلاتر برای شما انواع چاپ های عریض را به همراه می آورد. وقتی به الگو نیاز دارید، این پلاتر می تواند الگو را بر روی انواع کاغذ و یا مقوا ثبت نماید. انواع این پلات ها می توانند چاپ با عرض 150 تا 195 سانتیمتر را به شما ارائه دهند. لذا شما می توانید الگوی خود را با توجه به عرض مورد نیاز به دستگاه داده و آن را چاپ نمایید. نحوه کار با این پلاترها بسیار خاص و فوق العاده می باشد که ما در ادامه آن را بررسی می کنیم.

پلاترهای قلمی خیاطی

پلاترهای قلمی خیاطی

نحوه کارکرد این پلاترها

توجه داشته باشید که برای انجام کار با دستگاه پلاتر خیاطی قلمی، باید به انواع نرم افزارهای طراحی آشنایی داشته باشید. لذا شما از طرح مورد نظر را در محیط نرم افزاری ترسیم کرده و آن را به دستگاه پلاتر خیاطی قلمی خود می دهید. این فایل به قسمت پردازنده رفته و قسمت پردازش به قلم های طراحی دستور می دهد. این قلم ها با استفاده از رنگ های موجود در مخازن طرح مورد نظر را بر روی کاغذ شما ثبت می نمایند.

لذا شما با برش کاغذ الگو به راحتی آن را بر روی پارچه قرار داده و سپس به برش پارچه اقدام می کنید. همان طور که مشاهده می کنید، این کار بسیار دقیق صورت می گیرد. لذا شما دقیقاً ابعاد را در نظر گرفته و آن را به دستگاه می دهید. با توجه به این که موتور پردازشگر، قدرت پردازش را دارد می ‌تواند این ابعاد را عینا برای شما چاپ نماید. پس می ‌توان گفت که کار با این دستگاه بسیار آسان است.

یکی از بهترین نرم افزارهایی که می توان طراحی را با آن انجام داد نرم افزار جمینی می باشد. این نرم افزار یکی از نرم افزارهای طراحی الگو می باشد که می تواند با دستگاه پلاتر خیاطی قلمی شما هماهنگ شود. کارخانه های مرتبط با پوشاک یک بخش طراحی دارند که موظف هستند تا با این دستگاه ها کار کنند.

نحوه کار پلاترهای قلمی خیاطی

نحوه کار پلاترهای قلمی خیاطی

نکات استفاده از دستگاه پلاتر خیاطی قلمی

به جز آنکه در الگو برداری ابعاد عیناً رعایت می شود و دقت بالایی دارد، مزایای دیگری نیز موجود است. یکی از مزایای آن را می‌ توان به کاهش زمان الگوبرداری مرتبط دانست. شما برای استفاده از یک الگو مجبور بودید ساعت‌ ها با دست یک الگو را طراحی کرده و سپس برش بزنید. در نهایت نیز آن الگویی که مورد استفاده قرار می دادید، دقت کافی را نداشت. اما در دستگاه پلاتر دیگر این موضوعات به چشم نمی خورد. از ویژگی‌ های این پلاتر باید به سیستم ‌های کشش کاغذ، جمع کننده اتوماتیک کاغذ، ارائه انواع عرض های مختلف و… را نام برد.

پلاترهای خیاطی

پلاترهای خیاطی

بحث پایانی

علم امروز دیگر تغییر کرده است. دیگر نیاز نیست برای یک الگو ساعت ها زمان بگذارید و یک الگوی بی‌ کیفیت را به دست آورید. پلاتر ها به کمک خیاطی و خیاطان آمده است. توصیه ما به کارخانجات صنعتی این است که در این زمینه حتماً از دستگاه ‌های پلاتر استفاده کنند. در پایان می توان گفت که شرکت های مختلفی به تولید و ارائه انواع این نوع دستگاه اقدام کرده اند. شرکت زوجی و شرکت جک در راستای هدف خود برای صنعت خیاطی این دستگاه‌ ها را تولید و به بازار ارائه داده اند. برای خرید این دستگاه می توانید به فروشگاه سوئینگ مپ مراجعه کرده و نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

 

انواع قیچی خیاطی

انواع قیچی خیاطی و کارایی هر کدام

انواع قیچی خیاطی:

خلاقیت تنها عامل کارساز در خیاطی نیست. شاید در گذشته خیاطی تنها بر پایه خلاقیت های فردی انجام می ‌شد. این موضوع از آن جهت بود که دستگاه ها و متریال لازم برای انجام یک خیاطی مناسب موجود نبود. اما این دوران دیگر به پایان رسیده. در گذشته تنها یک قیچی و یا حتی یک تیغ تیز برای برش پارچه ها استفاده می شد. اما امروز دیگر یک قیچی در صنعت خیاطی معنا ندارد.قیچی ها به شکل های صنعتی و مدرن در بازار موجود می باشد. شاید بسیاری از افراد از قیچی های مدرن و جدید آگاهی نداشته باشند. همان قیچی های دستی نیز نمونه های مختلفی را دارند. امروزه انواع قیچی های خیاطی در بازار موجود است. لذا افراد با توجه به نیاز خود می توانند، نسبت به خرید آن ها اقدام نمایند.

بسیاری از کارگاه ‌های صنعتی نسبت به خرید انواع قیچی خیاطی اقدام می ‌کنند. ما در این متن قصد داریم با توجه به پیشرفت صنعت و وجود قیچی های مختلف، نمونه های متفاوت آن را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد خرید قیچی خیاطی را دارید، با ما تا پایان همراه باشید.

انواع قیچی خیاطی دستی

قبل از اینکه به سراغ قیچی های پیشرفته و صنعتی برویم، بگذارید وفادارترین آن ها را معرفی کنیم. وفادارترین قیچی ها همان قیچی های دستی هستند. قیچی هایی که از روز اول تا به همین الان با ما همراه بودند. قیچی های دستی نمونه های مختلفی را دارند. اولین قیچی که باید به آن اشاره شود، قیچی ساده خیاطی می باشد. این قیچی همان قیچی است که اولین بار برای خیاطان تدارک دیده شد. این قیچی نسبتاً ساده با دو تیغه تیز و دو حلقه برابر، برای انواع پارچه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

قیچی ساده کوچک، یکی از قیچی هایی است که برای افراد مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این قیچی برای کارهای ظریف کاری و یا باز کردن شکاف درزها استفاده می شود. اما دیگر قیچی که به صورت دستی مورد استفاده قرار می گیرد، قیچی زیگ زاگ می باشد. این قیچی علاوه بر اینکه کارایی خاصی در خیاطی دارد، برای زیبایی پارچه هم استفاده می شود. معمولاً در مواقعی که نیاز به طراحی می باشد، از این قیچی استفاده می نمایند.

یکی دیگر از قیچی ها که در زمره قیچی های دستی قرار گرفته، قیچی برای برش های پارچه های ضخیم می باشد. شاید همه افراد فکر کنند که این قیچی ها شبیه همان قیچی ساده اولیه می باشد. اما نوع قرار گرفتن انواع حلقه های این قیچی ها مختلف است. به طور مثال قیچی برش که برای انواع پارچه های ضخیم استفاده می شود، یک حلقه کوچک و یک حلقه بزرگ دارد.

این قیچی باعث می شود که نیرو بیشتری وارد شود. همین نیروی بیشتر موجب برش پارچه های ضخیم می گردد.

انواع قیچی خیاطی

انواع قیچی خیاطی دستی

بررسی قیچی خیاطی اتوماتیک

انواع قیچی های اتوماتیک موجود می باشد که افراد با توجه به نیاز خود از آن ها استفاده می ‌کنند. ما قصد داریم یک به یک آن ها را معرفی و مورد بررسی قرار دهیم. این نوع از قیچی ها به راحتی در دست جای می‌ گیرند و کارآیی نسبتاً بالایی را دارند. همچنین از ویژگی‌ های آن‌ ها می‌ توان به دقت در انجام برش اشاره کرد.

قیچی یرقی خانگی

قیچی برقی خانگی

قیچی ها برقی خانگی

این نوع قیچی بیشتر در کاربردهای خانگی مورد توجه قرار می گیرد. معمولا این قیچی ها وزن کمی دارند. بسیاری از خیاطی ها نیز از این قیچی ها استفاده می کنند. این نوع قیچی ها برای هر نوع پارچه ای به کار می رود.

قیچی های بزرگتر برای محیط های صنعتی

این قیچی ها بیشتر در محیط های صنعتی و مراکز دوخت انواع لباس استفاده می شود. هر کدام از آن ها دارای کاربرد مختلفی می باشند. لذا ما به اختصار بعضی از آن ها را معرفی خواهیم کرد.

از قیچی های برقی خانگی که بگذریم، به قیچی های عمود بر می رسیم. این قیچی ها معمولاً برای زمان هایی که نیاز به برش عمود موجود است، مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر قیچی های اتوماتیک یا برقی می ‌توان به قیچی هشت پر اشاره کرد.

یکسری از قیچی ها به صورت دریل برای سوراخ کردن لباس مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی از قیچی ها با نام قیچی برش باند به عنوان قیچی های صنعتی با استفاده از میزهای بزرگ، کارایی مختلفی را به افراد ارائه می دهند. در کل می توان گفت که در زمینه قیچی های برقی و اتوماتیک قیچی های عمود بر و هشت پر از معروف ترین آن ها به حساب می آیند.

معرفی قیچی سرطاقه زن

حال وقت آن رسیده که به سراغ قیچی های صنعتی تر برویم. یکی از قیچی های بسیار کاربردی به خصوص در محیط های صنعتی، قیچی سرطاقه زن می باشد. این قیچی از انواع قیچی های خیاطی به حساب می آید که به صورت برقی کار می‌ کند. برندهای مختلفی در تهیه و تولید انواع این قیچی های صنعتی فعال می باشند.

ویژگی قیچی سرطاقه زن

این دستگاه ها با توجه به نوع قدرتی که دارند، برای برش سر تا سری طاقه ها با عرض های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از ویژگی های آن ها می توان به کیفیت در برش و سرعت در کار اشاره کرد. لذا زمانی که افراد به صورت دستی و با روش‌ های ساده این کار را انجام می ‌دادند، مقادیری خطا وجود داشت. اما امروزه دیگر این خطا دیده نمی شود. این دستگاه ها عمدتاً عملکرد مناسبی دارند. البته استفاده از قیچی های سرطاقه زن بیشتر در کارخانه ها و محیط های بزرگ کارگاهی استفاده می ‌شود. لذا خیاطی های کوچک برای برش طاقه ها از همان قیچی های سابق استفاده می کنند. استفاده از این نوع قیچی ها برای خیاطی مقرون یه صرفه نیست.

کارایی

در اکثر این نمونه ها یک مت کامپیوتری موجود است. شما می توانید ابعاد و نوع برش را به آن ها ارائه دهید تا طاقه مورد نظر با هرگونه سایزی به شما تحویل دهند. معمولا این قیچی ها بر روی یک میز بزرگ طراحی و به افراد ارائه می شوند.

انواع قیچی خیاطی

قیچی خیاطی سر طاقه زن

 

قیچی های کارگاهی

قیچی های کارگاهی به انواع قیچی گفته می شود که معمولاً ابعاد کوچکتری دارد را دارد. به طور مثال به عکس زیر توجه کنید. این قیچی، یک قیچی کارگاهی عمود بر می باشد که در محیط های نسبتاً کوچک می تواند کارایی بزرگی را به آن واحد کارگاهی ارائه دهد. این نوع از قیچی ها تنها به نمونه های عمود بر خط نمی شوند. به جرأت می‌ توان گفت که بالاترین فروش قیچی ها را همین قیچی های کارگاهی دارند.

انواع قیچی خیاطی

انواع قیچی خیاطی اتوماتیک

با قیچی های چگونه برخورد کنیم؟

توجه داشته باشید که طرز برخورد با انواع قیچی خیاطی باید رعایت شود. بسیاری از افراد نمی ‌دانند چگونه با آن ها کار نمایند. سعی کنید پس از آنکه کارتان با قیچی به پایان رسید، آن را تمیز کنید.

شاید بسیاری از افراد تصور کنند که به دلیل اینکه قیچی با پارچه ها در ارتباط است، دیگر نیاز به تمیزی ندارد. اما به دلیل اینکه یک سری از پرزهای کوچک در لا به لای این تیغه ها باقی می مانند، باعث کند شدن آن می شود.

قیچی را از آب به دور نگه دارید. سعی کنید که در محیط خشک از این قیچی ها استفاده کنید. لذا انواع قیچی چه دستی و چه اتوماتیک ممکن است دچار زنگ زدگی شود.

در زمان استفاده و خرید قیچی های دستی سعی کنید نمونه ای را خریداری کنید که قابل باز و بسته شدن باشد. شما می توانید با خرید این قیچی ها را به راحتی روغن کاری نمایید. اگر قصد تیز کردن این قیچی ها را دارید، می توانید از سمباده های مخصوص استفاده نمایید. لذا استفاده از چاقو ها برای تیز کردن اقیچی های دستی باعث کل شدن می شود.

هیچگاه از انواع قیچی های خیاطی برای برش کاغذ و یا لاستیک استفاده ننمایید. این کار باعث کل شدن قیچی شما می گردد.

انواع قیچی خیاطی

انواع قیچی خیاطی

بحث پایانی در مورد انواع قیچی خیاطی

افرادی که قصد خرید انواع قیچی خیاطی را دارند، بهتر است تا بهترین و مرغوب ترین آن را خریداری نمایید. از دیگر قیچی های کوچک که در صنعت خیاطی استفاده می‌ شود، می ‌توان به قیچی برش تور و قیچی های نوک تیز اشاره کرد. بسیاری از افراد تصور می ‌کنند که بشکاف جزو قیچی ها نمی باشد. اما این وسیله در بسیاری از اوقات به مانند قیچی و حتی بهتر از آن عمل می کند. سوینگ مپ در راستای فروش انواع قیچی های مختلف به شما خریداران محترم کالاهای منحصر به فردی را ارائه می دهد. برای خرید می توانید به قسمت بالا و افزونه فروشگاه رفته و خرید خود را به راحتی انجام دهید.

نویسنده: مسعود کردی

چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز

کارایی چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز

چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز:

خیاط؛ خیاطی؛ این دو واژه، واژه هایی آشنا می باشند. واژه هایی که ذهن افراد را به زمان های قدیم می برد. زمانی که خیاطان با استفاده از کمترین تجهیزات بهترین لباس ها را برای آن ها می دوختند. همان زمانی که دوخت لباس عید به عید آن هم برای افراد با سن پایین صورت می گرفت. اما امروزه تجهیزات خیاطی پیشرفت کرده است. باز هم زحمت خیاطان به همان اندازه قابل ستایش است. دستگاه های مختلفی در صنعت خیاطی مورد توجه قرار گرفته است.

 چرخ های خیاطی را می‌ توان مهم ‌ترین پیشرفت صنعت خیاطی دانست. دیگر آن زمان که با استفاده از یک چرخ خیاطی دستی نسبت به دوختن لباس ها اقدام می کردند، گذشته است. امروزه چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز و چرخ خیاطی های راسته دوز و بسیاری دیگر از این نمونه ها در بازار موجود است. لذا این نمونه ها نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. هر کدام از این چرخ های خیاطی دارای یک کاربرد اختصاصی می باشند.

 لذا ما در این متن قصد داریم تا با بررسی یکی از این دستگاه ها اطلاعات مناسبی را به افراد ارائه دهیم. چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز که در ایران به زیگزال معروف می باشد. توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. چنانچه قصد استفاده از چرخ خیاطی زیگزاگ در محیط صنعتی خود را دارید، ما را تا پایان همراهی کنید.

 

بررسی چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز

همانطور که گفته شد، دستگاه های خیاطی مختلفی در بازار موجود است. یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های خیاطی در صنعت چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز می باشد. در واقع می ‌توان گفت یکی از مفیدترین و در عین حال پرکاربردترین چرخ های خیاطی، چرخ خیاطی زیگزاگ می باشد. این چرخ خیاطی به شما یک دوخت هفت و هشتی را ارائه می ‌دهد.

بیشتر افراد هنگام شروع کار سعی می‌ کنند که از دستگاه ‌های خیاطی مستقیم و یا راسته دوز استفاده کنند. زیرا این همان چیزی است که پیش فرض برای آن ها تعریف شده. اما این دستگاه یک دوخت حرفه‌ ای را به شما ارائه می دهد. دوختی که بسیار محکم می باشد.

 اما واقعاً چرا چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز اهمیت بالایی را دارد؟

در این مورد می‌ توان گفت که این چرخ خیاطی پارچه هایی که دارای ضخامت های بالا می باشند را به راحتی مورد دوخت و دوز قرار می دهد. لازم به ذکر است دوختی که این چرخ خیاطی بر روی آن ها می زند، بسیار محکم می باشد. شاید جالب باشد که بدانید در صنعت برای دوخت انواع برزنت ها، چرم ها و گلیم های بزرگ از این دستگاه استفاده می شود.

 البته استفاده از این چرخ خیاطی برای موارد ظریف نیز مورد توجه قرار می گیرد. جالب است که بدانید تعداد دوخت هایی که این چرخ خیاطی به شما ارائه می دهد، چیزی در حدود ۲۰۰۰ دوخت در دقیقه می باشد. این نشان از سرعت عمل این دستگاه است. اما به راستی آیا این دلایل، دلایل قانع کننده ای برای خرید دستگاه خیاطی زیگزال یا سردوز می‌ باشند؟

اگر قانع نشدید پس ادامه مطلب را بخوانید تا نکات منحصر به فرد آن را دریافت کنید.

چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز

چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز

 

 

چرا از این نوع چرخ خیاطی استفاده می شود

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است این است که دلایل استفاده از چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز چیست. در این مورد می توان به ۵ مورد اشاره کرد. ما این پنج مورد را به  صورت شفاف برای شما‌ عنوان خواهیم کرد تا شما فواید چرخ های خیاطی زیگزاگ بیشتر آشنا شوید.

1-تعمیر لباس های معیوب

شاید بسیاری از افراد به یاد داشته باشند که بعد از پارگی لباس آن را رفو می کردند. البته نمی ‌خواهیم انکار کنیم که رفو کردن در حال حاضر وجود ندارد؛ اما نسبت به گذشته کمتر انجام می شود. یکی از کارایی های دستگاه خیاطی زیگزال صنعتی، از بین بردن پارگی ها و رفو‌کردن لباس ها می باشد. برای این کار یک تکه پارچه کوچک را پشت سر سوراخ قرار می ‌دادند و آنقدر با چرخ‌ خیاطی آن را می‌ دوختند تا آن قسمت پاره شده ترمیم شود.

2- مفید برای پارچه های کشی

بسیاری از پارچه ها به نام پارچه کشباف در صنعت معروف می باشد. استفاده از چرخ های خیاطی راسته دوز، دوخت ایده ‌آلی بر روی این پارچه ها به حساب نمی آید. لذا به دلیل خاصیت کشسانی پارچه کشی، دوخت مستقیم تحت فشار قرار گرفته و ممکن است که پس از گذشت یک بازه زمانی این دوخت از هم جدا شود. اما استفاده از دوخت زیگزاگ برای این پارچه بسیار مناسب است. لذا این نوع دوخت کمتر تحت تاثیر قابلیت کشسانی پارچه قرار می ‌گیرد. از همین جهت در صنعت برای دوخت پارچه های کشسان از این چرخ خیاطی استفاده می کنند.

چرخ خیاطی زیگزاگ برای پارچه های تریکو

چرخ خیاطی زیگزاگ برای پارچه های تریکو

 

3- پایان دادن به لبه های خام در دوخت

در گذشته لبه های لباس بعد از دوخت و دوز به صورت خام و با یک شکل نامناسب باقی می ماند. اما به لطف پیشرفت صنعت، چرخ های خیاطی خاصی به بازار ارائه شد که به این لبه های خام پایان داد. چرخ خیاطی زیگزال و دوخت زیگزال یکی از آن ها می باشد. در کل می ‌توان یکی دیگر از موارد استفاده از این چرخ خیاطی را به زیبایی در دوخت نسبت داد.

4- زیبایی و تنوع به پارچه ها

در بسیاری از دوخت ها که از خود دوخت به عنوان یک زیبایی و جلوه خاص استفاده می کنند، این دستگاه کاربرد دارد. بسیاری از تولیدی های پرده و رومیزی از چرخ خیاطی زیگزاگ یا سردوز استفاده می‌ کنند. به دلیل هفت و هشت بودن دوخت این دستگاه زیبایی بسیار خاصی بر روی پارچه اعمال می‌ شود که در زمینه دکورسازی می تواند گزینه ای مناسب باشد.

 

چرخ خیاطی سردوز سه نخ

چرخ خیاطی سردوز سه نخ

انواع چرخ خیاطی های زیگزاگ یا سردوز

توجه داشته باشید که برندهای متفاوتی نسبت به تهیه و تولید انواع چرخ های خیاطی اقدام کرده ‌اند. در این راستا چرخ خیاطی سردوز یا زیگزال توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. در بخش تولیدات این چرخ های خیاطی صنعتی، برند معروف جک به مانند همیشه بهترین نوع چرخ خیاطی را ساخته و به بازار ارائه داده است. جک نمونه های پنج نخ، سه نخ، چهار نخ، اتوماتیک و… را برای علاقه مندان تهیه و به آن ها ارائه داده است. شما می توانید با استفاده از این برند بهترین نوع چرخ خیاطی را داشته باشید.

چرخ زیگزاگ برند جک

چرخ زیگزاگ برند جک

 

در این راستا چرخ خیاطی های تولید شده توسط برند زوجی می تواند گزینه ای مناسب برای خریداران محسوب شود. برند زوجی سال های سال است در این زمینه فعالیت می کند. در حقیقت می توان گفت چیزی از برند جک کم ندارد و افراد می توانند به این محصول اطمینان خاطر داشته باشند.

از دیگر نمونه ها تولیدات برند روبن می باشد. این برند نیز در این زمینه چرخ خیاطی های مناسبی را تولید و به بازار ارائه داده است.

چنانچه قصد خرید این دستگاه‌ها را دارید، می توانید به فروشگاه سویینگ مپ مراجعه کرده و نسبت به خرید بهترین چرخ خیاطی زیگزال و یا سردوز اقدام کنید. این چرخ های صنعتی، نیاز بسیاری از کارخانه ‌های تولید لباس و کارخانه های تولیدات ملزومات تزیینی می باشد.

 سوینگ مپ خرید خوبی را برای شما آرزو دارد.

منابع:

https://www.empisal.co.za/5-times-where-using-your-sewing-machines-zig-zag-stitch-is-essential/

https://www.sailrite.com/Why-Choose-the-Professional

 

بررسی چرخ خیاطی راسته دوز

چرخ خیاطی راسته دوز:

صنعت خیاطی یکی از شیرین ترین صنایع در دنیا می باشد. این صنعت به تجهیزات و لوازم مختلفی نیاز دارد. یکی از مهمترین تجهیزات و لوازمی که در خیاطی مورد استفاده می باشد، چرخ های دوخت و دوز می باشند. در قدیم الایام، قبل از آن که صنعت رشد کند و این چرخ ها به بازار آیند، خیاطان با استفاده از دست های خود آرام آرام و دانه به دانه لباس‌ ها را می دوختند. آن ها برای هر کوک زدن یک بار سوزن را بالا و پایین می کردند. به جرات می توان گفت دوخت یک لباس بسیار طاقت فرسا بود. اما دیگر آن دوره تمام شده است. امروزه دستگاه های صنعتی به وفور در بازار موجود می باشند.امروزه چرخ های خیاطی در محیط های صنعتی و خانگی مورد توجه قرار گرفته اند. نمونه های متفاوتی از این چرخ های خیاطی موجود می باشد. یکی از نمونه های چرخ خیاطی که کارایی بالایی را دارد، چرخ خیاطی راسته دوز است. این نوع چرخ خیاطی در این پیشه کاربرد بسیاری دارد. کمتر محیط صنعتی یا محیط کارگاه کوچک خیاطی را می بینید که از چرخ خیاطی راسته دوز استفاده نکرده باشد. این چرخ خیاطی دارای برند ها و نمونه های مختلفی هستند.

ما امروز در این متن قصد داریم یک بررسی نسبتاً عمقی از چرخ خیاطی راسته دوز داشته باشیم. چنانچه قصد خرید این چرخ خیاطی برای محیط صنعتی و یا مغازه خود را دارید، با ما تا پایان همراه باشید. ما در پایان برای شما محصولات مناسب با قیمت مقرون به صرفه را عنوان خواهیم کرد.

کارایی چرخ خیاطی راسته دوز در صنعت خیاطی

آیا چرخ راسته دوز را می شناسید؟ آیا می دانید کارایی این چرخ چه می باشد؟ ما به شما این نکات را خواهیم گفت؛ چرخ های راسته دوز از نمونه چرخ های خیاطی می باشند که برای دوختی مستقیم در صنعت مورد توجه قرار گرفته است. اما کاربرد این چرخ چگونه است؟ چرا همگان دوست دارند تا این نوع چرخ خیاطی را در محیط کاری خود داشته باشند؟ در این مورد می توان گفت که با توجه به کارایی این چرخ خیاطی و نحوه دوخت آن، برای دوخت هرگونه پارچه ‌ای که در نظر داشته باشید، مناسب می باشد.

پس می توان علت محبوبیت آن را در کاربرد بالای آن برروی پارچه های مختلف دانست. لذا نوع دوختی که این چرخ خیاطی بر روی پارچه می ‌زند دوختی محکم می باشد. این دوخت با دو نخ جدا از هم که یکی از سر سوزن و دیگری از ماسوره ای که در چرخ خیاطی قرار گرفته شده است، صورت می گیرد. این دوخت بسیار محکم و با دوام خواهد بود. از بدو ورد این دستگاه، تا به الان این چرخ خیاطی ها در خانه های افراد بوده است. لذا به دلیل این که هرگونه خیاطی را می توان با این چرخ خیاطی انجام داد، فروش آن بالا رفته و بسیاری از افراد نسبت به خرید آن اقدام می ‌کنند.

کاربرد چرخ راسته دوز

 

 

نمونه های مختلف این چرخ خیاطی پرکاربرد

چرخ خیاطی راسته دوز، نمونه ‌های مختلفی را در صنعت دارد. با توجه به نوع کاربردی که افراد از این چرخ های خیاطی نیاز دارند، نمونه های آن تهیه شده و خریداری می شود. یکی از نمونه های این نوع چرخ خیاطی، چرخ راسته دوز معمولی می باشد. این نمونه معمولاً در خانه ها و مغازه های نسبتاً کوچک برای انجام کارهای ساده مورد استفاده قرار می گیرد.

نمونه دیگر چرخ های راسته دوز که البته مهم ترین نوع آن می باشد، چرخ خیاطی راسته دوز کامپیوتری است. این چرخ خیاطی راسته دوز را به طور کامل در پاراگراف بعد مورد بررسی قرار خواهیم داد. دو نمونه دیگر آن را می توان به چرخ خیاطی راسته دوز اتوماتیک و موتور سرخود نسبت داد. هر کدام از آن ها نمونه های خاص خود را دارند.

نمونه های چرخ راسته دوز

 

 

معرفی بهترین نوع و بهترین برند چرخ خیاطی راسته دوز

همانطور که در پاراگراف بالا وعده دادیم، مهم ترین نوع چرخ خیاطی راسته دوز را معرفی خواهیم کرد. نوع کامپیوتری این چرخ خیاطی به عنوان بهترین نوع و کاربردی ترین آن ها می باشد. تکنولوژی محبوبی که در این نوع به کار رفته شده، سیستم روانکاری آن می ‌باشد.

این روانکاری به صورت خودکار عمل کرده و کیفیت بسیار مناسبی را در خدمت خیاط قرار می‌دهد. جالب است که بدانید این مدل، می تواند تعداد دوخت هایی را که برای شما زده یک به یک بشمرد و در پایان به شما گزارش دهد. توجه داشته باشید که قدرت این چرخ خیاطی متغیر است. لذا اگر شما یک پارچه ظریف را که نیاز به دوختی ظریف دارد به این چرخ خیاطی بسپارید، قدرت متناسب با آن پارچه را در اختیار قرار می دهد.

در حال حاضر برندهای متفاوتی از این دستگاه موجود می باشد. یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید انواع چرخ های خیاطی، برند جک می‌ باشد. این برند در زمینه تولید انواع دستگاه های راسته دوز، بسیار فعال می باشد. برندهای مختلفی مانند زوجی و روبن از دیگر نمونه های با کیفیت این چرخ خیاطی راسته دوز می باشد. شما می‌ توانید با در نظر گرفتن این برندها یک چرخ خیاطی با کیفیت و در عین حال کارا داشته باشید.

چرخ خیاطی جک

 

 

قیمت این نوع از چرخ خیاطی در مقابل کارایی آن

خوب است که بدانید، قیمت این دستگاه ها با توجه به یک سری از پارامترها متغیر است. اولین پارامتری که بر روی قیمت این دستگاه تاثیر گذار است، برند آن می باشد. به طور مثال برند جک با برند زوجی یا روبن قیمت متفاوتی دارد. در بعضی از اوقات یک دستگاه تمام کامپیوتری بوده و یک دستگاه به صورت ساده یا اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد.

هر کدام از این ها قیمت های متفاوت و خاص خود را دارند که افراد می‌ توانند نسبت به استفاده از آن ها اقدام نمایند. حال سوال پیش می‌آید که آیا قیمت این دستگاه ها در مقایسه با کارایی که دارند به صرفه می باشد؟ در این مورد باید گفت که بله؛ سعی کنید که هیچ گاه قیمت و کارایی این چرخ خیاطی را با هم مقایسه نکنید. لذا این دستگاه در بعضی از مواقع، کاری را برای شما انجام خواهد داد که هیچ دستگاه دیگری نمی‌ تواند آن را انجام دهد.

قیمت چرخ های راسته دوز

 

 

چرخ خیاطی خود را از ما بخواهید

حال که اطلاعات کافی در مورد چرخ های خیاطی راسته دوز را به دست آوردید، بهتر است که نسبت به خرید آن اقدام کنید. سوئینگ مپ برای شما این امکان را به وجود آورده که در بین برندهای معتبر تولید کننده چرخ خیاطی راسته دوز، بهترین انتخاب را داشته باشید. شما می توانید با مراجعه به قسمت فروشگاه که در افزونه بالا می بینید، برای خرید دستگاه راسته دوز خود اقدام نمایید. هر کدام از نمونه هایی که در بالا عنوان شد در فروشگاه سوئینگ مپ موجود است. سوئینگ مپ، نقشه ای جامع برای خرید دستگاه های با کیفیت و در عین حال ارزان می باشد.

اگر یک کارگاه خیاطی را بنا کرده اید، از محصولات شرکت های جک، زوجی و روبن غافل نشوید. سوئینگ مپ علاوه بر دستگاه ‌های راست دوز، می ‌تواند چرخ های خیاطی و تجهیزات مرتبط با خیاطی را با بهترین شکل ممکن به شما تحویل دهد.

 

چرخ خیاطی

خیاطی در گذشته

در گذشته پارچه را روی اندام افراد قرار داده و فرم دلخواه را در می آوردند کوک و سنجاق زده و اقدام به دوخت می کردند. یا برخی بر حسب تجربه و بدون الگو, لباس را برش زده که نیاز به چندین پرو داشت. رفته رفته با پیشترفت علم و تجربه, متدهای تدوین و بصورت کلاسیک, در کشورهای مختلف رایج گردید. متد گرلاوین، متد فرانسوی، متد ژاپن، متد متریک و متد مولر آلمانی.

ادامه مطلب

12