مقاله

تاریخچه چرخ خیاطی

تاریخچه چرخ خباطی

اختراعی که به بهبود اهمیت اجتماعی ، صنعتی و تجاری منجر شده است.آمریکا افتخار اعطای اختراعات بسیاری در جهان را دارد که اغلب از اهمیت عملی بسیار زیادی برخوردار هستند. برخی اختراعات برجسته در این میان عبارتند از: تلگراف برقی، ماشین درو و چمن زنی، و چرخ خیاطی. تلگراف به دنیای تجارت ، ماشین چمن زنی به کشاورزی ، و چرخ خیاطی مربوط به بخش خانگی است.

در حال حاضر ماشین دوخت به جهت انجام امور خیاطی استفاده می شود، اما در جایگاهی قرار دارد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، نه تنها در کمکی که به هزاران خانم خیاط می کند ، بلکه از نظر تجاری نیز بسیار مهم است پیشرفت آن با استفاده از بخار در این ماشین آلات صورت گرفته است ، مثل بخارپز ، اسب آهنی و چاپخانه بخار ، با این وجود بی سر و صدا راه خود را به عنوان نماینده ای در اقتصاد خانگی ادامه داده است. تا اینکه اکنون در کنار مهمترین اختراعاتی که در نیروی کار صرفه جویی می کند، قرار دارد.
زنان خیاط قدرتمند هستند؛ هیچ کس اختراعی برای مادران و دختران ما به جز این عنوان نیاورده است.
در واقع ، این تنها اختراعی است که می توان آن را عمدتاً به نفع زنان معرفی کرد. به نظر می رسد نبوغ انسان متفکر ، همیشه جهت صرفه جویی در کار و کاهش هزینه تولید است که هوشیارانه برای تأمین وسایل نقلیه در دنیا تلاش می کند.لازم به ذکر است انسان قبل از اختراع چرخ خیاطی ، تنها به عنوان کارگر به حساب می آمد.

داستان ماشین دوخت(چرخ خیاطی)

نجار با برنامه ریزی ، هماهنگی و سایر ماشین آلات خود ، از تجارت رهایی پیدا کرد ، اما در شب، هنگامی که به خانه بر می گشت ، هیچ دستگاهی به جز چرخ خیاطی همسر خیاط رنج کشیده اش برای صرفه جویی در کار پیدا نکرد.
کشاورز با ماشین درو و دستگاه برداشت خود محصولاتش را جمع آوری می کند و دانه خود را با ده برابر سرعت و سهولت قبل از برداشت ، برای بازار آماده می کند. اما همسرش به عنوان همراه و همیار وی تا زمان اختراع چرخ خیاطی هیچ دستگاهی برای سرعت بخشیدن به کار نیافت که تحمل سختی را آسان کند.
مدتهاست که ماشین آلات در مراحل مختلف زندگی به کار می روند تا انسان را از رنج و عذاب فراگیر رها سازد ، برای چرخیدن چرخ های تجارت و به جای محروم کردن کارگر از کار ، زمینه های جدیدی برای سرمایه گذاری باز کرده و هزاران نفر را به سمت ثروتمند شدن سوق داده است.

سابقه ی اولین گزارش ثبت اختراع ماشین های خیاطی به فوریه 1842 بر می گردد.
اصالت این موضوع به ساختن اصطلاحی به عنوان “تعویض کفش ساز در چرم” ، مفروض است. مواد مورد استفاده برای دوخت در بست و گیره ها قرار داده شده بود ، و با ماشین های تغذیه تهیه می شد.
در هر انتهای آن از یک سوزن استفاده شده است، چشم به میانه دوخته ، و گیره ها به طور متناوب سوزن را به جلو و عقب می کشد.

درآمد

این دستگاه خام به سختی در بیرون از دفتر ثبت اختراع شنیده می شد ، و تصور می شود مخترع هرگز در ازای آن مبلغ (یک دلار) که برای تأمین حق ثبت اختراع خرج کرده بود را دریافت نکرده است.
با این حال ، همانطور که برای او سودآور نبود و به عنوان هدف در نظر نگرفته بود ، به فکر استفاده از ماشین آلات دیگری برای خیاطی بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *